II Niedziela po Bożym Narodzeniu

 1. Bardzo dziękujemy za dzisiejszą składkę, którą przeznaczymy na ogrzewanie kościoła i plebanii, jak również na wszystkie wydatki naszej parafii.
 2. Msze św. tzw. kolędowe za mieszkańców parafii rozpoczniemy od poniedziałku tj. 3 stycznia. W poniedziałek odprawimy Mszę św. za Parafian, mieszkających w Strzelcach od Rodziny Jurczyków do Rodziny Gruszczyńskich w Strzelęcinie i od Rodzin mieszkających przy drodze do Zacharzyna i przy parku. We wtorek odprawimy Mszę św. o godz. 15.30 w kaplicy w Pietronkach, za Parafian mieszkających w Adolfowie i Pietronkach. Natomiast w czasie Mszy św. o godz. 17.30 w kościele za Parafian, mieszkających w Strzelcach w bloku nr 16, 18, 19, 20. W środę odprawimy Mszę o godz. 17.30 za Parafian, mieszkających w bloku nr 21, 22, 23, i 45. W piątek odprawimy Mszę św. o godz. 17.30 w kościele za Parafian, mieszkających we wsi Mirowo, Rudki i Słomki oraz za mieszkańców Rataj, przy ulicy Margonińskiej. W przyszły poniedziałek odprawimy Mszę św. za Parafian, mieszkających w Ratajach  na Osiedlu Zielone Wzgórza i przy ul. Skrytej. Po Mszy św. kolędowej, poza środą,  zapraszamy Parafian na spotkanie w salce, pod kościołem.
 3. W środę po raz kolejny będziemy gościć zespół góralski „ZOSPA”, który wystąpi na Mszy św. o godz. 17.30. Po Mszy św. będzie koncert, na który wszystkich serdecznie zapraszamy. Przy tej okazji bardzo dziękujemy Pani Wójt Gminy Chodzież i Panu Burmistrzowi Miasta Chodzież oraz Radzie Miasta za szczególną pomoc w sfinansowaniu koncertu. Przypominamy, że w kościele może być 30 % wiernych, nie wliczając tych, którzy przyjęli 2 dawkę szczepionki. Prosimy też o zakładanie masek, korzystanie z płynu i zachowanie odległości.
 4. W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Trzech Króli. Tego dnia Msze św. będą według porządku niedzielnego. W czasie każdej Mszy św. będzie poświęcenie kredy i kadzidła, przygotowane przez PZC. Tego dnia zapraszamy również na nabożeństwo przy żłóbku o 15.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca.
 6. W piątek zapraszamy do sakramentu pokuty o godz. 16.00.
 7. W sobotę planujemy odwiedziny Chorych i Starszych z posługą sakramentalną. Zgłoszenia przyjmujemy na telefon.
 8. Dnia 8 stycznia o godz. 16.00, Chodzieski Dom Kultury zaprasza na Koncert Noworoczny w wykonaniu zespołu Cho-laboracja Bamd oraz Chóru Kameralnego Exaudi. Wystąpią także soliści: Oliwia Tomczyk, Beata Zdunek i Łukasz Pietras.
  W późniejszym terminie mamy nadzieję, że wyżej wymienieni wykonawcy wystąpią w naszym kościele.
 9. Na koniec pomódlmy się za chorych i cierpiących Parafian, solenizantów,  dobrodziejów, nasze rodziny, wszystkich mieszkańców naszej parafii i  Gości , aby jak najlepiej przeżyli Nowy Rok 2022 – ” Pod Twoją obronę (…).
 10. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana Śp. Jan Wiese (Wize), lat 89, Janusz Kornobis, lat 76 i Mieczysław Nowak, lat 70. Polećmy Ich i naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu – „Wieczny odpoczynek (…).
 11. Na nasze postanowienie, że w tym roku nie zaniedbamy uczestnictwa w niedzielnej liturgii Mszy świętej, niech nas błogosławi Bóg Wszech­mogący.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.