II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Przypominamy i zarazem prosimy, aby w czasie Mszy św. i nabożeństw zachować dystans, zakładać maseczki i przestrzegać ilości osób, która dla naszego kościoła i kaplicy wynosi 73 osoby na 15 metrów2.
 2. W tym tygodniu, ze względu na kwarantannę, Msze św. w poniedziałek będą jeszcze odprawione prywatnie, przez księży z parafii. Od wtorku Msze św. będą odprawiane w kaplicy i kościele według ustalonego porządku.
 3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci będzie w piątek o godz. 17.00 a dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. o godz. 17.30. Dzieci, które będą brały udział w nabożeństwie prosimy, aby na kartce formatu A4 namalowały jedną ze stacji drogi krzyżowej z postanowieniem wielkopostnym i przyniosły w niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00. Kartki będą brały udział w losowaniu nagród.
  Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym będzie w niedzielę o godz. 15.15. Kazania pasyjne wygłosi Diakon Rafał Wojciechowski z parafii św. Floriana w Chodzieży. Serdecznie zapraszamy.
 4. W I czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.030 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 5. W I piątek miesiąca. o godz. 16.00 będzie okazja, aby skorzystać z sakramentu pokuty. Komunia św. będzie udzielana co 15 minut.
 6. W I sobotę przed Mszą św. o godz. 8.00 odmówimy różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za popełnione grzechy. Po modlitwie różańcowej będzie Msza św. wynagradzająca i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracja potrwa do godz. 15.00. O godz. 14.30 zapoznamy się z kolejnym fragmentem „Dzienniczka” św. Faustyny Kowalskiej, odmówimy koronkę, litanię do Miłosierdzia Bożego i otrzymamy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 7. Odwiedziny Chorych i Starszych z posługą sakramentalną w sobotę. Zgłoszenia przyjmujemy na telefon.
 8. Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał produkty żywnościowe dla osób, które wcześniej otrzymały skierowanie z MOPSU i GOPSU. Przychodząc po odbiór produktów prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego (maseczki, dezynfekcja, dystans). Dla osób z gminy Chodzież dary będą wydawane w czwartek i piątek w godz. 13.00 – 16.00 według grafiku podanego przez GOPS. Dla osób z miasta dary będą wydawane w przyszły poniedziałek tj. 8.03. i we wtorek tj. 9.03. w godz. 13.00 – 16.00 według grafiku podanego przez MOPS.
 9. Od środy tj. 3 marca do Niedzieli Palmowej wystawiony będzie w kościele kosz na dary dla chorych i samotnych seniorów. Z zebranych darów przygotujemy paczki wielkanocne. Serdecznie zachęcamy i dziękujemy za włączenie się Parafian do tego dzieła.
 10. Tak, jak już wcześniej zapowiadaliśmy, w najbliższych tygodniach  pragniemy, przy grobach naszych proboszczów, postawić nowy krzyż z pasyjką. Przy tej okazji zrodził się też pomysł, aby odnowić stacje drogi krzyżowej, które mają już przeszło 20 lat. W związku z tym zakupiliśmy XV stację drogi krzyżowej, chociaż nie jest ona stacją pasyjną, z Jezusem Zmartwychwstałym w cenie 800 pln. i odnowiliśmy XI stację w cenie 500 pln., które można obejrzeć w kaplicy. Pozostało jeszcze 13 stacji, które chcielibyśmy też odnowić z Waszą pomocą o ile znajdą się rodziny, mieszkańcy bloku czy ulicy, którzy chcieliby pokryć koszta konserwacji, choćby jednej ze stacji. Z góry bardzo dziękujemy.
 11. Osoby, które zgłosiły się na wycieczko-pielgrzymkę na Podlasie prosimy o wpłatę należności do końca maja. Przypominamy, że wycieczka jest zaplanowana w terminie od 4 do 9 lipca.
 12. Naszych chorych i cierpiących parafian, jubilatów, solenizantów, dobrodziejów, nasze rodziny, Gości, mieszkańców naszej parafii i tych wszystkich, którzy podjęli postanowienia wielkopostne polećmy teraz naszej Matce –  Pod Twoją obronę…
 13.  Przyjmijmy błogosławieństwo Boga, który powołuje nas do swego Kościoła, nieustannie nas szuka i wzywa do przemiany życia, abyśmy zawsze byli wierni powołaniu i przeznaczeniu do       chwały.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.