II Niedziela Wielkiego Postu

 1. W II Niedzielę Wielkiego Postu obchodzimy jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami – „ad Gentes”. Są oni posłani przez Kościół i jako świadkowie wiary głoszą Ewangelię, tworząc wspólnoty nowych uczniów Jezusa Chrystusa. Do międzynarodowej grupy misjonarzy należy 1743 Polaków, wśród których są kapłani, osoby życia konsekrowanego oraz wierni świeccy.
  Bądźmy z naszymi misjonarzami zarówno dzisiaj, jak i przez cały rok. Wspierajmy ich naszą modlitwą i ofiarą. Niech świadomość, że razem z misjonarzami budujemy Kościół i czynimy dobro w świecie towarzyszy naszym modlitwom i podejmowanym wysiłkom.
 2. Dzisiaj, jak wiecie, gościmy Siostry Urszulanki z Pniew z relikwiami św. Urszuli Ledóchowskiej. Siostry w kościele i na filiach przybliżą nam duchowość św. Urszuli a po Mszach św. w kruchcie będą sprzedawały książki i różne drobiazgi związane z ich Patronką.
 3. Nabożeństwo Drogi krzyżowej dla dzieci będzie w piątek o godz. 17.00. Nabożeństwo dla pozostałych członków naszej wspólnoty parafialnej będzie po Mszy św. o godz. 17.30.
 4. Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00
 5. W sobotę, 11 marca, ks. Łukasz od godz. 9.00 rozpocznie odwiedzimy Chorych i Starszych z posługą sakramentalną.
 6. 8 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, zapraszamy szczególnie kobiety na Mszę św. o godzinie 17.30, a następnie na wieczór uwielbienia i świadectwo.
 7. Dnia 18 marca w godz. od 9.30 do 13.00, zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia Żywy Różaniec (Matki i Ojców Różańcowych) na Dzień Skupienia „Żywego Różańca”, który odbędzie się u Ojców Paulinów w Wągrowcu. Osoby, które chciałyby wziąć udział prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 8. Przypominamy, że do przyszłej niedzieli zbieramy żywność do kosza, dla żołnierzy i mieszkańców Ukrainy. Jeszcze raz z góry wszystkim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
 9. Przypominamy też o wycieczko-pielgrzymce do Krakowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Mętków, Trzebinia Wieliczki, Góry św. Anny i Częstochowy w terminie od 9 do 14 lipca. Całkowity koszt 1750 złotych. Przy zapisie przyjmujemy wpłatę w wysokości 500 złotych. Zostało jeszcze 10 wolnych miejsc.
 10. Dziękujemy za dzisiejszą składkę, która będzie przeznaczona na opłatę rachunków za energię.
 11. Firma Pogrzebowa „Zydor” prosi Opiekunów grobów dziecięcych o kontakt. Nr telefonu 602481227.
 12. Na koniec  pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji nas tutaj zgromadzonych, chorych, starszych,  małżeństw i rodzin, o pokój na świecie i o duchową przemianę dla wszystkich tutaj zgromadzonych – „Pod Twoja obronę (..).                                                                                                                    
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.