II Niedziela zwykła

1. Aby Boże zbawienie dotarło aż po krańce ziemi i aby ludzie dzisiaj wiedzieli, kim jest Jezus z Nazaretu, potrzebne jest nasze świadectwo. Bóg nam błogosławi, abyśmy byli święci jak Jan Chrzciciel i ukazywali swym życiem Jezusa Chrystusa, który przez nas dalej zbawia, kocha i przebacza.
  2. PZC w dalszym ciągu kontynuuje Program Operacyjny Pomocy Żywnościowej dla najbardziej potrzebujących. Jednym z warunków uzyskania pomocy żywnościowej jest próg dochodowy. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się do 28 stycznia po skierowanie do MOPSU i GOPSU.
    Dary będą wydawane w terminie późniejszym, po załatwieniu wszelkich formalności. O terminie wydawania darów poinformujemy w parafii, MOPSIE i GOPSIE.
  3. Zbliża się powoli czas rozliczeń podatkowych, dlatego prosimy o przekazanie 1% z podatku na PZC, działający w naszej parafii. W ubiegłym roku z 1% podatku zostało przekazanych 1 160 pln., które zostały przeznaczone na prezenty dla dzieci z okazji św. Mikołaja, jak również na paczki żywnościowe i pomoc materialną dla samotnych seniorów.
    Kartki z numerem KRS są wyłożone na stoliku. Z góry bardzo dziękujemy.
  4. Przypominamy dzieciom, które mają wyklejone plansze z rorat, aby je przyniosły do przyszłej niedzieli.
  5. Bardzo dziękujemy tym wszystkim Parafianom, którzy uczestniczyli we Mszy św. tzw. kolędowej. Życzymy wszystkim Parafianom, którzy na tej trasie kolędowej mieszkają obfitych łask Bożych i błogosławieństwa w Nowym Roku. W tym tygodniu na Mszę w  poniedziałek o godz. 17.30, zapraszamy Parafian, mieszkających w Ratajach na Osiedlu Wichrowe Wzgórza i przy ul. Leśna Polana;  we wtorek o godz. 17.30, zapraszamy Parafian, mieszkających  Ratajach na Osiedlu Dębowym, i Wierzbowym i przy ul. Piaskowej, Makowej, Kwiatowej, Łąkowej, Wspólnej i Szerokiej;  w środę o godz. 17.30  zapraszamy Parafian, mieszkających  w Ratajach na Osiedlu Klonowym i Łazienki oraz przy ul. Biesiadnej i Jaśminowej; w czwartek o godz. 17.30, zapraszamy Parafian, mieszkających  w  Ratajach przy ulicy Chodzieskiej i w Strzelcach w bloku nr 18, 19, 20 i 21; w piątek o godz. 17.30, zapraszamy Parafian, mieszkających  w Strzelcach w bloku nr 16, 22, 23 i 45 oraz od Państwa Jurczyków do Państwa Gruszczyńskich w Strzelęcinie. Dzisiaj Msza św. kolędowa o godz. 9.00 w kaplicy w Pietronkach, za mieszkańców Adolfowa przy szosie a za tydzień za mieszkańców Pietronek.
    W czasie Mszy św. odmówimy modlitwę kolędową i udzielimy uroczystego błogosławieństwa. Na stoliku pod chórem będą przygotowane obrazki kolędowe.
  6. Naszych chorych i cierpiących parafian, jubilatów, solenizantów, dobrodziejów, nasze rodziny, Gości i mieszkańców naszej parafii polećmy teraz naszej Matce – Pod Twoją obronę…
  7. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana Śp. Zygmunt Karol Heymann. Polećmy Go i wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu – ” Wieczny odpoczynek…”
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.