III Niedziela Adwentu

 1. Dziękujemy wszystkim Parafianom za przyjęcie zaproszenia do sakramentu pokuty, w którym Pan Bóg oczyścił nasze serca z wszelkiego brudu i z wszelkiej trucizny jakim jest grzech. Pamiętajmy, że nasze czyste serca, wolne od grzechu, są najpiękniejszym prezentem dla naszych bliskich. Jeśli Ktoś jeszcze nie skorzystał z sakramentu pojednania   i pokuty, zapraszamy w sobotę do parafii św. Floriana.
 2. Siostry Służebniczki Niepokalanego Poczęcia NMP z Gniezna bardzo dziękują za zakup ozdób świątecznych. Siostry wraz z wychowawcą i podopiecznymi zebrały 3. 552 pln. i 25 gr..
 3. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na Roraty, zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie byli. Roraty w tym tygodniu odbywać się będą w poniedziałek, środę i piątek   o 17.30.
 4. Przypominamy, że w kruchcie można nabywać świece wigilijne Caritas oraz opłatki. Będzie też można zakupić płytę z kolędami. Dochód z tej płyty zostanie przeznaczony na operację dziecka Natana Ledy. Koszt płyty to 20 pln..
 5. Schola Parafialna będzie rozprowadzała sianko za symboliczny pieniążek. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoce dydaktyczne i na letni wyjazd.
 6. 27 i 28 grudnia Kolędnicy Misyjni będą odwiedzać z misyjną scenką mieszkańców Strzelec i Strzelęcina, a 30 grudnia mieszkańców Rataj. Zebrane ofiary zostaną przekazane na rzecz dzieci mieszkających w Amazonii.
 7. Do środy, obok chrzcielnicy, będzie wystawiony kosz na dary dla potrzebujących.
 8.  Spotkanie opłatkowe chóru „Camerata” i „Exuadi”, oraz Caritasu i Żywego Różańca będzie dzisiaj o godz. 17.30 w salce parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
 9. Spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej będzie w środę o godz. 19.30. Również serdecznie zapraszamy.
 10. W wigilię Bożego Narodzenia Pasterka na filiach będzie o godz.22.00, natomiast w kościele parafialnym o północy. Kolędę rozpoczniemy w sobotę, 29 grudnia w Adolfowie i Pietronkach.
 11. W związku z rozpoczynającą się kolędą, bardzo prosimy uczniów szkoły średniej, którzy nie prowadzą zeszytów, aby poprosili swoich katechetów o potwierdzenie uczestnictwa w katechezie.
 12. Przypominamy, że od 1 stycznia 2020 roku Msza św. o godz. 11.15 będzie 15 minut wcześniej tj. o godz.11.00.
 13. Zapraszamy na prawie sześciodniową wycieczko-pielgrzymkę na Podlasie w terminie od 5 do 10 lipca 2020 roku. Koszt ok.1100 pln.. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub biurze parafialnym. Program dla osób zainteresowanych wyjazdem jest w zakrystii.
 14. Na koniec naszego eucharystycznego spotkania, pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji solenizantów, chorych i nas tutaj obecnych, abyśmy jak najlepiej przygotowali się do Bożego Narodzenia  – „Pod Twoją obronę…”.
 15. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana Śp. Józef Tabat, Marek Czapliński i Zygmunt Nochowicz. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu – Wieczny odpoczynek…
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.