III Niedziela Adwentu

 1. Idźmy odważnie i radośnie, by głosić światu, że pośród nas stoi Ten, który daje prawdziwą radość, wolność, prawdę i obdarza błogosławieństwem Boga.
 2. W ostatnią niedzielę na składkę tzw. remontową, mimo tego, że nie podaliśmy jej wcześniej w ogłoszeniach parafialnych ze względu na epidemię, zebraliśmy 4 116 pln. i 22 grosze. Z tej sumy 640 pln. przekazaliśmy na rzecz Kościoła na Wschodzie. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne ” Bóg zapłać”. Przy tej okazji pragniemy też podziękować tym wszystkim, którzy na różny sposób nas wspomagają.
 3. Przypominamy, że medaliki i książeczki dzieci, które przygotowują się do I komunii św. poświęcimy w czasie każdej Mszy św. do 18 grudnia, poza niedzielą.
 4. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza opłatki i świece na stół wigilijny. Świece duże w cenie 14 pln., małe w cenie 7 pln.. Poza niedzielą będzie można jeszcze nabyć opłatki i świece przed i po Mszy św. roratniej. Zapraszamy.
 5. Do poniedziałku 21 grudnia wystawiony będzie kosz na dary dla samotnych seniorów. PZC z zebranych darów przygotuje dla nich paczki świąteczne. O dary prosimy i już bardzo dziękujemy.
 6. W związku z tym, że nie będzie spowiedzi dekanalnej, zapraszamy do sakramentu pokuty od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00, w piątek o 16.00 i w sobotę od 10.00 do 11.00, popołudniu o 16.00.
 7. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”.
  Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.
 8. Fundacja św. Jana Bosko o godz. 13.00 przez cały tydzień wydaje obiady dla najbiedniejszych mieszkańców miasta i okolic. Wejście od strony stacji drogi krzyżowej. Przy tej okazji pragniemy serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy zatroszczyli się o najuboższych.
 9. Naszych chorych i cierpiących parafian, jubilatów, solenizantów, dobrodziejów i nas tutaj obecnych polećmy teraz naszej Matce – Pod Twoją obronę…
 10. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana Śp. Teresa Duda. Polećmy Ją i wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu – ” Wieczny odpoczynek…”                                                                                              Wasi kapłani      
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.