III Niedziela adwentu

 1. Bardzo dziękujemy za składkę sprzed tygodnia, która zostanie  przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła. Zebraliśmy 7 330 złotych i 62 grosze.
 2. Na Kościół na Wschodzie wysłaliśmy 1 130 złotych.
 3. W liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja biskupa Miry, dzieci z naszej parafii zostały obdarowane paczkami. Łącznie wydano 130 paczek.
 4. Przypominamy i zapraszamy na Roraty, które są w poniedziałek, środę i piątek na Mszy wieczornej o godz.17.30.
 5. Ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem nie będzie tzw. spowiedzi dekanalnej. W związku z tym zapraszamy do sakramentu pokuty od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 do 17.30. Natomiast w sobotę od godz. 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.00.
 6. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w czwartek na wieczorną Mszę św. i czuwanie modlitewne.
 7. Schola młodzieżowa zaprasza do współpracy i zaangażowania się w życie parafii. Spotkania w każdą sobotę między 12.30 a 14.00. Osoby zainteresowane zapraszamy na rozmowę po Mszy św. o godzinie 9.30. do zakrystii.
 8. Z uwagi na trwającą epidemię nie planujemy też w tym roku nawiedzenia rodzin w ramach tzw. kolędy. Praktyką ubiegłego roku pragniemy zaprosić wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. kolędowej, odprawianej za mieszkańców wsi i poszczególnych ulic w naszym mieście oraz na spotkanie w salce, pod kościołem, aby porozmawiać o parafii, o tym co nas smuci i raduje. Jak wiecie, nie jest nam znów dane, aby Was odwiedzić. Nie znamy wszystkich Parafian i dlatego przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym wyłożone zostały karty kolędowe, które bardzo prosimy o zabranie ze sobą i wypisanie zgodnie z zamieszczonymi wskazówkami. Wypełnione kartoteki prosimy oddać na Mszy św. kolędowej, wrzucając do skrzynki pod chórem lub w biurze parafialnym. W ten sposób będziemy mogli uaktualnić kartotekę parafialną; kto do parafii się sprowadził i komu można wystawić zaświadczenie, że może być Matką lub Ojcem Chrzestnym. Bardzo o to prosimy i dziękujemy.
 9. Po raz kolejny przypominamy, że zakrystii, PZC rozprowadza świece i poświęcone opłatki, na stół wigilijny.
 10. Na koniec pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów  w intencji  chorych, solenizantów, dobrodziejów o pokój na świecie, o dobre przygotowanie się do sakramentu pokuty i przeżycie czasu adwentu – „Pod Twoja obronę (…)”.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana Śp. Mirosław Kocimski, Janusz Ejda. Tych zmarłych oraz wszystkich zmarłych z naszej parafii polećmy Bożemu Miłosierdziu – „Wieczny odpoczynek (…)”.
 12. Idźmy odważnie i radośnie, by głosić światu, że pośród nas stoi Ten, który daje prawdziwą radość, wolność, prawdę i obdarza błogosławieństwem Boga.   
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.