III Niedziela Wielkanocna

 1. Chrześcijanin to nie tylko człowiek dobry, ale i odważny. Nie można być naprawdę człowiekiem dobrym, nie będąc zarazem odważnym. Dobroć, wbrew pozorom, nie zawsze jest cnotą, może być słabością, najczęściej z braku odwagi. Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam, abyśmy z odwagą głosili prawdę o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa wszędzie tam, gdzie „żyjemy, poruszamy się i jesteśmy”.
 2. Przypominamy, że w myśl zarządzenia Rady Ministrów, od 20 kwietnia na Mszy św. w kościele może być tylko jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. W związku z tym pragniemy poinformować, że na Mszy św. w naszym kościele, włączając kaplicę może być 69 osób w odpowiedniej dla siebie odległości. W kaplicy może być 11 osób.
 3. Kto chciałyby skorzystać z sakramentu pokuty prosimy aby przyszedł przed Mszą św. do zakrystii.
 4. Informujemy również, że decyzją Ks. Prymasa sakrament bierzmowania zostanie udzielony naszej młodzieży w innym terminie niż ten o którym wcześniej informowaliśmy.
 5. Wszystkim tym, którzy w tym czasie nas wspomagają składamy serdeczne Bóg zapłać.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym o godz. 16.00 będzie okazja, aby skorzystać z sakramentu pokuty w salkach parafialnych. Po Mszy św. o godz. 17.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i czuwanie.
 7. Uroczystość NMP Królowej Polski została przeniesiona na 2 maja. Msza św. z uroczystości  będzie o godz. 8.00 i 11.00.
 8. Tego dnia nie będzie odwiedzin chorych i starszych z posługą sakramentalną.
 9. O godz. 14.30 w obecności Jezusa Eucharystycznego, zapraszamy na lekturę kolejnego fragmentu „Dzienniczka” św. Faustyny, Koronkę do Miłosierdzia Bożego i litanię z aktem oddania.
 10. Na koniec naszego eucharystycznego spotkania, pomódlmy do Matki Bożej i naszych Patronów w intencji solenizantów, tych którzy będą mieli urodziny, zarażonych pandemią koronawirusa, naukowców i lekarzy oraz w intencji wszystkich Parafian i ich najbliższych, aby pokładali nadzieję w Tym, który pokonał śmierć i zwyciężył – „Pod Twoja obronę”.
  W ostatnim tygodniu odeszli do Pana Śp. Irena Jurga i Janina Strychalska.
  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu – „Wieczny odpoczynek…”.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.