III Niedziela Wielkiego Postu

  1. Pragniemy na początku poinformować wszystkich Parafian i Gości, że mimo zwiększającej się liczby zachorowań na koronawirusa, nadal będziemy odprawiać Msze św. i nabożeństwa, aż do oficjalnego zakazu. W sumieniu bowiem jesteśmy zobowiązani do tego, aby modlić za wszystkich chorych z prośbą o łaskę zdrowia i odpowiednie lekarstwo na śmiercionośny wirus. Skoro „szpitale leczą choroby ciała, a kościoły służą  między innymi leczeniu chorób duszy”, dlatego rzeczą niewyobrażalną  jest, abyśmy nie modlili się w naszych kościołach. Mając na uwadze zagrożenie związane z koronawirusem, po każdej Mszy św. zaśpiewamy „Suplikację”.
  2. W tym tygodniu nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci będzie w piątek o godz. 17.00, natomiast dla młodzieży i dorosłych będzie po Mszy św. o godz. 17.30. Nabożeństwo Gorzkich Żalów w niedzielę o godz. 15.15.
  3. W najbliższą sobotę nie odbędzie się próba scholi.
  4. Od poniedziałku tj. 16 marca do poniedziałku 6 kwietnia, wystawiony będzie kosz na dary dla samotnych, chorych, rencistów i emerytów.
  5. 25 marca w środę o godz. 17.30 odprawiona zostanie Msza św. w intencji Śp. Księdza Kanonika Jan Ksyckiego z okazji 30 rocznicy Jego śmierci.
  6. Przypominamy, że na stoliku pod chórem wyłożone są koperty przeznaczone na tradycyjną ofiarę daniny diecezjalnej. Do tej pory zebraliśmy 6 180 pln.. Wszystkim ofiarodawcą składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. Zaplanowaliśmy w sobotę tj. 21 marca o godz. 10.00 pierwszą spowiedź dzieci, które przygotowują się do I komunii św.. W związku z koronawirusem, przekładamy spowiedź na 29 marca.
  8. Wspólnota Jana Chrzciciela odwołuje też kurs FILIP, który był zaplanowane na 21 i 22 marca w Domu Parafialnym parafii św. Floriana.
  9. W minionym tygodniu, odeszli do Pana: śp. Genowefa Grott, Sławomir Stróżyna, Irena Maria Jędrkowiak i Janina Grott. Polećmy Ich Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…
  10. Na koniec naszego eucharystycznego spotkania, pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej w intencji solenizantów, tych którzy będą mieli urodziny, chorych a zwłaszcza zarażonych koronawirusem, naukowców i lekarzy, aby znaleźli odpowiednie lekarstwo – Pod Twoją obronę…
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.