III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy złożyli ofiary pieniężne na Uchodźców.
 2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci będzie w piątek o godz. 17.00 a dla pozostałych członków naszej parafii po Mszy św. o godz. 17.30.
 3. Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym będzie w niedzielę o godz. 15.15.
 4. W środę i w sobotę o godz. 21.00, zapraszamy na Apel Jasnogórski i modlitwę różańcową w intencji pokoju na Ukrainie.
 5. 25 marca, w piątek, przypada Uroczystość Zwiastowania NMP. Tego dnia, po Mszy św. o godz. 8.00 i 17.30, Panie i Panowie z PZC będą pod chórem, przekazywały deklaracje osobom, które podejmą duchową adopcję dziecka poczętego. Podejmując duchową adopcję dziecka poczętego, konkretna osoba zobowiązuje się przez 9 miesięcy do codziennej modlitwy w intencji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone w łonie matki.
  Tego dnia jest dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 6. 22 marca, po Mszy św. o godz. 17.30, zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci , które przygotowują się do I komunii świętej.
 7. 26 marca w sobotę od godz. 10.00 do 12.00, zaplanowaliśmy sakrament pokuty dla dzieci, które w tym roku przyjmą pierwszą komunię św..
 8. Młodzież zapraszamy na spotkanie Oazy w piątek po wieczornej Mszy św.
 9. W sobotę tj. 26 marca o godz. 10.00 w naszej salce, pod kościołem, będzie kolejne spotkanie dla uchodźców z Ukrainy, którzy chcieliby się uczyć i integrować. Spotkania poprowadzi Pani Ola Papirnek z Tarnopola.
 10. PZC będzie wydawał produkty żywnościowe z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, które wcześniej otrzymały skierowanie z MOPS dla mieszkańców Miasta Chodzież. Przychodząc po odbiór produktów prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego (maseczki, dezynfekcja, dystans). Dary wydawane będą we wtorek 22 marca i w środę 23 marca od godz. 11.00 wg grafiku podanego przez MOPS.
 11. 2 kwietnia planujemy zorganizować pielgrzymkę na Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej. Koszt 20 złotych.
 12. Na koniec pomódlmy się do naszej Matki i naszych Patronów w intencji chorych, solenizantów, dobrodziejów, uchodźców, o pokój na świecie i o dobre przeżycie Wielkiego Postu – „Pod Twoją obronę (…). 
 13. Posileni Sakramentem zbawienia idźmy w codzienne życie, niech błogosławieństwo Boga umocni naszą wiarę w Tego, który oddał za nas życie na drzewie krzyża, tylko dlatego, abyśmy my mieli życie, które nigdy się nie kończy.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.