III Niedziela zwykła

 1. Chrystus zamieszkał wśród ludzi, niosąc im światłość i pokój. Zostaliśmy powołani jak apostołowie by głosić nadejście Królestwa Bożego i jedność wszystkich opromienionych Bożą światłością. Przez tę ofiarę, na której żeśmy się zgromadzili, Chrystus znowu do nas przyszedł, aby oświecić nas swym słowem, nakarmić swym ciałem, uleczyć choroby grzechu i zwiastować nadejście Królestwa Bożego.
 2. Przypominamy, że PZC w dalszym ciągu kontynuuje Program Operacyjny Pomocy Żywnościowej dla najbardziej potrzebujących. Jednym z warunków uzyskania pomocy żywnościowej jest próg dochodowy. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się do 28 stycznia po skierowanie do MOPSU i GOPSU.
  Dary będą wydawane w terminie późniejszym, po załatwieniu wszelkich formalności. O terminie wydawania darów poinformujemy w parafii, MOPSIE i GOPSIE.
 3. Zbliża się powoli czas rozliczeń podatkowych, dlatego prosimy o przekazanie 1% z podatku na PZC, działający w naszej parafii. W ubiegłym roku z 1% podatku zostało przekazanych 1 160 pln., które zostały przeznaczone na prezenty dla dzieci z okazji św. Mikołaja, jak również na paczki żywnościowe i pomoc materialną dla samotnych seniorów.
  Kartki z numerem KRS są wyłożone na stoliku. Z góry bardzo dziękujemy.
 4. Ze względu na przedłużającą się sytuację epidemiologiczną katechezy dla narzeczonych w formie stacjonarnej zostają zawieszone do Wielkanocy. Po świętach, jeśli pozwolą na to przepisy państwowe, powrócimy do katechez w formie tradycyjnej.
  Prosimy, aby narzeczeni zapoznali się z materiałami dostępnymi na stronie narzeczeni.archidiecezja.pl – w zakładce „Katechezy online (na czas stanu epidemii)” dostępne są trzy wersje nauk.
 5. Bardzo dziękujemy tym wszystkim Parafianom, którzy uczestniczyli we Mszy św. tzw. kolędowej. Życzymy wszystkim Parafianom, którzy na tej trasie kolędowej mieszkają obfitych łask Bożych i błogosławieństwa w Nowym Roku. W tym tygodniu na Mszę w  poniedziałek o godz. 17.30, zapraszamy Parafian, mieszkających w Strzelcach w byłym dworcu, przy drodze      do Zacharzyna i przy parku oraz w Milczu w bloku nr 37,38 i 39 i od nr 1 do domu kolejowego; we wtorek o godz. 17.30, zapraszamy Parafian, mieszkających  w Milczu, od nr 22 do nr 96 i w Studzieńcu przy ulicy Wiejskiej, Grzybowej, Zacisznej, Wspólnej, Grzybowej i Leśnych ptaków; ;  w środę o godz. 17.30, zapraszamy Parafian, mieszkających w Chodzieży przy ul. Wiejskiej; w czwartek o godz.17.30, zapraszamy Parafian, mieszkających  Chodzieży  przy ul. Brzozowej, Jodłowej, Sosnowej, Miodowej i Bukowej; w piątek o godz. 17.30, zapraszamy Parafian, mieszkających  w Chodzieży na Osiedlu Przylesie, przy ulicy Akacjowej i Drzymały.
  Dzisiaj Msza św. kolędowa o godz. 9.00 w kaplicy w Pietronkach, w intencji mieszkańców Pietronek, za tydzień w intencji mieszkańców Adolfowa.
  W czasie Mszy św. odmówimy modlitwę kolędową i udzielimy uroczystego błogosławieństwa.
  Na stoliku pod chórem będą przygotowane obrazki kolędowe.
 6. Naszych chorych i cierpiących parafian, jubilatów, solenizantów, dobrodziejów, nasze rodziny, Gości i mieszkańców naszej parafii polećmy teraz naszej Matce – Pod Twoją obronę…
 7. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana Śp. Jan Kurzaj, Barbara Solarczyk, Edward Rozmarynowski i Grzegorz Truszkowski. Polećmy Ich i wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu – ” Wieczny odpoczynek…”
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.