III Niedziela zwykła

1. Bardzo dziękujemy tym wszystkim Parafianom, którzy uczestniczyli we Mszy św. tzw. kolędowej. Życzymy wszystkim Parafianom, którzy na tej trasie kolędowej mieszkają obfitych łask Bożych i błogosławieństwa na każdy dzień w Nowym Roku. 

W tym tygodniu odprawimy Mszę. św. za Parafian mieszkających w Chodzieży, Studzieńcu i Milczu.

W poniedziałek odprawimy Mszę św. za Parafian, mieszkających w Chodzieży przy ulicy Korfantego. Od wtorku do czwartku będzie dodatkowa Msza św. kolędowa o godz. 16.00. We wtorek o godz. 16.00 odprawimy Mszę św. za Parafian, mieszkających w Chodzieży przy ulicy Małachowskiego w domach wolno stojących i w blokach nr 3, 5, 8, 10 (1) i w blokach nr 12, 14, 16, 18 i 20, natomiast o godz. 17.30 będzie Msza św. za Parafian, mieszkających przy ulicy Piłsudzkiego. W środę o godz. 16.00, odprawimy Mszę św. za Parafian, mieszkających przy ulicy Dąbrowskiego, Ofiar Gór Morzewskich i Błotnej (1) i przy ulicy Ludowej, Rolnej, Wiśniowej, Kwiatowej, Polnej, Świerkowej i Okrzei (2), natomiast o godz. 17.30 będzie Msza św. za Parafian, mieszkających przy ulicy Wiejskiej, Brzozowej, Jodłowej, Sosnowej, Miodowej, Bukowej na Osiedlu Przylesie i przy ulicy Akacjowej i Drzymały. W czwartek o godz. 16.00, odprawimy Mszę św. za Parafian, mieszkających w Milczu od nr 1 do dworca i blok nr 37 (1) oraz od nr 22 do 96 i w bloku nr 38, 39 (2), natomiast o godz. 17.30 w Studzieńcu. Tego dnia zakończymy wspólną modlitwę kolędową za wszystkich mieszkańców naszej parafii.

W czasie Mszy św. odmówimy modlitwę kolędową i udzielimy błogosławieństwa. Na stoliku pod chórem będą przygotowane książeczki o Bożym Narodzeniu z życzeniami i obrazki kolędowe. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie do salki.

2. Zbliża się powoli czas rozliczeń podatkowych, dlatego prosimy o przekazanie 1 % z podatku na PZC, działający w naszej parafii. W ubiegłym roku z 1 % podatku zostało przekazanych 525 złotych, które zostały przeznaczone na prezenty dla dzieci z okazji św. Mikołaja, jak również na paczki żywnościowe i pomoc materialną dla chorych i samotnych seniorów.

Kartki z numerem KRS są wyłożone na stoliku. Z góry bardzo dziękujemy.

3 W terminie od 17 do 22 lipca, o ile nam nie przeszkodzi jakaś kolejna fala epidemii, organizujemy wycieczko-pielgrzymkę w Góry Sowie i Stołowe. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii lub do biura parafialnego.

4. Na koniec pomódlmy się przez wstawiennictwo naszej Matki za chorych i cierpiących Parafian, solenizantów, dobrodziejów, nasze rodziny, wszystkich mieszkańców naszej parafii i Gości i za dzieci i młodzież, aby jak najlepiej przeżyli 2 tydzień ferii zimowych – ” Pod Twoją obronę (…). 

5. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana Śp. Antoni Maćkowiak, Cecylia Wojtkowiak, Michał Zbączyniak,, Elżbieta Krupa, Maria Kujawa i Eugeniusz Lehmann. Polećmy Ich i wszystkich zmarłych z naszej parafii Bożemu Miłosierdziu – ” Wieczny odpoczynek (…)”

6. Niech Boże błogosławieństwo, które przyjmiemy z Bożej Miłości połączy wszystkich wyznawców Jezusa Chrystusa w jednym Kościele. Niech Chrystusowy pokój, z którym pójdziemy do naszych domów i zakładów pracy w zbliżającym się tygodniu, rozgrzeje serca tych, którzy zagłuszają wezwanie Pana: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.. 

Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.