IV Niedziela Adwentu

 1. Idźmy przygotować nasze serca i domy do wielkiego święta, aby godnie przyjąć nadchodzącego Emmanuela, który przyszedł jako Wcielona Miłość Ojca w Duchu Świętym, abyśmy zrozumieli, że Tej Miłości mamy podporządkować całe nasze życie.
 2. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na ostatnie Roraty, które będą w poniedziałek. Zapraszamy zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie byli. Podpisane plansze z rorat prosimy przynieść do Uroczystości Trzech Króli.
 3. Dziękujemy za choinki i za siano Nadleśnictwu Podanin.
 4. Przypominamy, że w kruchcie można jeszcze nabywać świece wigilijne Caritas oraz opłatki. Przy tej okazji pragniemy poinformować, że PZC przekazał 216 Parafianom życzenia świąteczne z małym upominkiem. Natomiast z darów złożonych do kosza Caritas przygotował 32 paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących. Wszystkim Ofiarodawcą bardzo dziękujemy.
 5. Przypominamy, że 27 i 28 grudnia Kolędnicy Misyjni będą odwiedzać z misyjną scenką mieszkańców Strzelec i Strzelęcina, a 30 grudnia mieszkańców Rataj. Zebrane ofiary zostaną przekazane na rzecz dzieci mieszkających w Amazonii.
 6.  W wigilię Bożego Narodzenia Pasterka na filiach będzie o godz.22.00, natomiast w kościele parafialnym o północy. W pierwszy dzień świąt nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. W drugi dzień świąt, w święto św. Szczepana, Msze św. będą według porządku niedzielnego. Tego dnia zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na spotkanie przy żłóbku. Kolędę rozpoczniemy w sobotę, 28 grudnia w Adolfowie i Pietronkach o godz.10.00. 
 7. W związku z rozpoczynającą się kolędą, bardzo prosimy uczniów szkoły średniej, którzy nie prowadzą zeszytów, aby poprosili swoich katechetów o potwierdzenie uczestnictwa w katechezie.
 8. Po raz kolejny przypominamy, że od 1 stycznia 2020 roku Msza św. o godz. 11.15 będzie 15 minut wcześniej tj. o godz.11.00.
 9. Prosimy naszych Parafian i Gości, aby wieczerzę wigilijną rozpoczęli od przeczytania Ewangelii według św. Łukasza 2,1-14 i wspólnej modlitwy.
 10. 29 grudnia, po Mszy św. o godz. 16.00 będzie koncert kolęd i piosenek bożonarodzeniowych, w czasie którego będziemy mogli wesprzeć, przez dobrowolną ofiarę do puszek, operację Natana. Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na operację rekonstrukcji ucha i wyrównanie asymetrii twarzy. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mają otwarte serce.
 11. Natomiast 6 stycznia będziemy gościć zespół góralski „ZOSPA”, który wystąpi na Mszy św. o godz. 12.00 w Milczu i na Mszy św. o godz. 16.00 w kościele parafialnym. Po Mszy św. będzie koncert, na który wszystkich Parafian i Gości bardzo serdecznie zapraszamy.
  Przy tej okazji bardzo dziękuję Pani Wójt i Gminie Chodzież, jak również Panu Burmistrzowi i Radzie Miasta za pomoc w sfinansowaniu koncertu.
 12. Na koniec naszego eucharystycznego spotkania, pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji solenizantów, chorych i nas tutaj obecnych, abyśmy jak najlepiej przeżyli Wieczerzę Wigilijną   – „Pod Twoją obronę…”.
 13. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana Śp. Jerzy Przybyszewski. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu – „Wieczny odpoczynek…’
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.