IV Niedziela adwentu

 1. W tym tygodniu, zapraszamy na ostatnie Roraty, które będą w poniedziałek i w środę na Mszy wieczornej o godz.17.30.
 2. Z sakramentu pokuty będzie można jeszcze skorzystać od poniedziałku do środy, przed Mszą św. o godz. 8.00 i 17.30. Zapraszamy.
 3. Pasterka na filiach będzie o godz. 22.00 w kościele o północy.
 4. W przyszłą niedzielę, 26 grudnia w Święto Świętej Rodziny, będziemy modlić się w intencji małżeństw i rodzin. Wraz ze Wspólnotą Domowego Kościoła, zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30 z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Po Mszy św. będzie indywidualne błogosławieństwo dla małżeństw i rodzin. Serdecznie zapraszamy.
 5. Przypominamy, że schola młodzieżowa zaprasza do współpracy i zaangażowania się w życie parafii. Spotkania w każdą sobotę między 12.30 a 14.00. Osoby zainteresowane zapraszamy na rozmowę po Mszy św. o godzinie 9.30. do zakrystii.
 6. Z uwagi na trwającą epidemię nie planujemy też w tym roku nawiedzenia rodzin w ramach tzw. kolędy. Praktyką ubiegłego roku pragniemy zaprosić wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. kolędowej, odprawianej za mieszkańców wsi i poszczególnych ulic w naszym mieście oraz na spotkanie w salce, pod kościołem, aby porozmawiać o parafii, o tym co nas smuci i raduje. Jak wiecie, nie jest nam znów dane, aby Was odwiedzić. Nie znamy wszystkich Parafian i dlatego przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym wyłożone zostały karty kolędowe, które bardzo prosimy o zabranie ze sobą i wypisanie zgodnie z zamieszczonymi wskazówkami. Wypełnione kartoteki prosimy oddać na Mszy św. kolędowej, wrzucając do skrzynki pod chórem lub w biurze parafialnym. W ten sposób będziemy mogli uaktualnić kartotekę parafialną; kto do parafii się sprowadził i komu można wystawić zaświadczenie, że może być Matką lub Ojcem Chrzestnym. Bardzo o to prosimy i dziękujemy.
 7. Msze św. tzw. kolędowe za mieszkańców parafii będą od 3 stycznia. Rozpoczniemy od mieszkańców Strzelec.
 8. Po raz kolejny przypominamy, że w kruchcie PZC rozprowadza świece i poświęcone opłatki, na stół wigilijny. W tygodniu przed i po Mszy św. roratniej.
 9. Na koniec pomódlmy się w intencji chorych, solenizantów, dobrodziejów o pokój na świecie, o dobre przygotowanie się do świąt Bożego Narodzenia – „Pod Twoja obronę (…)”.
 10. W ostatnim tygodniu odeszły do Pana Śp. Barbara Zawadzka i Renata Stolarczyk. Te osoby zmarłe oraz wszystkich zmarłych z naszej parafii polećmy Bożemu Miłosierdziu – „Wieczny odpoczynek (…)”.
 11. Idźmy z Bożymi obietnicami i mocą błogosławieństwa Pańskiego, by nieść ludziom Jezusa Chrystusa, który do nas przychodzi. Bądźmy zwiastunami i świadkami Dobrej Nowiny, aby wszyscy ludzie – podobnie jak Maryja – przyjęli Jezusa jako Pana i Zbawcę.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.