IV Niedziela Adwentu

 1. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy dobrze wykorzystali i przeżyli czas adwentu. Niech Jezus Chrystus, który ciągle przychodzi niech Wam błogosławi i pomoże przeżyć jak najpiękniej spotkanie z rodziną przy stole wigilijnym.
 2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim Parafianom, którzy włączyli się w dzieło „Dary dla Seniora”. Dzięki Waszej ofiarności Parafialny Zespół Caritas sporządził 46 paczek świątecznych.
 3. Pasterka tradycyjnie o północy. W tym roku nie będzie Pasterki na filiach.
 4. W środę do południa nie biuro parafialne będzie nie czynne.
 5. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem Nadleśnictwa Podanin, za ofiarowane choinki; Panu Kościelnemu i tym wszystkim Parafianom, którzy przygotowali szopkę i wystrój naszej świątyni na Uroczystość Bożego Narodzenia.
 6. Spotkanie opłatkowe dla Żywego Różańca i PZC będzie w piątek, po wieczornej a  LSO wraz ze scholą w sobotę 30 grudnia o godz. 11.00.
 7. Za tydzień w Święto Świętej Rodziny z Nazaretu w ostatni dzień Starego Roku w czasie Mszy świętej i nabożeństwa o godz. 16.00 podziękujemy Panu Bogu za wszelkie łaski otrzymane w minionym roku, przeprosimy za naszą niewierność, narzekanie i szemranie  przeciwko Bogu i poprosimy, aby Bóg Wszechmogący uwolnił nas w Nowym Roku od wszelkiego lęku i napełnił nasze serca pokojem, radością i nadzieją, że będzie dobrze.
 8. W przyszły poniedziałek przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.
 9. Tradycyjną kolędę rozpoczniemy 2 stycznia w Pietronkach.
 10. Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego – Koło w Chodzieży zaprasza na kolejną uroczystość, którą rozpoczniemy Mszą św. o godz. 16.00 w naszym kościele. Po Mszy św. będzie przejście pod pomnik przy ulicy Dworcowej. Tam będzie wspomnienie o Ignacym Janie Paderewskim, który 105 lat temu tj. 26 grudnia ok. godz. 16.00 przejeżdżał przez Chodzież, jadąc do Poznania.
 11. Burmistrz Miasta Chodzieży zaprasza na Mszę świętą w intencji Ojczyzny i Powstańców Wielkopolskich, która odbędzie się 27 grudnia o godz. 18.30 w kolegiacie św. Floriana. Będzie to Msza w ramach chodzieskich obchodów Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Po Mszy odbędzie się krótka uroczystość przy Pomniku Wdzięczności za Wolność tuż obok kościoła św. Floriana. Zapraszamy poczty sztandarowe z naszego miasta oraz mieszkańców Chodzieży. To ważna data w naszej miejskiej historii, dlatego warto ją uczcić we wspólnocie.
 12. Na koniec pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji tych wszystkich, których nosimy w naszych sercach, za chorych, cierpiących, umierających, przygnębionych i smutnych oraz nas tutaj zgromadzonych, abyśmy zanieśli wszystkim Dobrą Nowinę od Tego, który ciągle przychodzi – ,,Pod Twoją Obronę” 13.      W minionym tygodniu nikt co prawda nie odszedł do Pana, ale dzisiaj w wigilię Bożego Narodzenia warto nie tylko wspomnieć tych, których zabraknie przy stole wigilijnym, ale też i pomodlić się za nich, aby doświadczyli pełnej radości ze spotkania z Panem w Królestwie Bożym –,,Wieczny  odpoczynek’’.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.