IV Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w Kościele Powszechnym tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Troska o dobrego kapłana jest wyrazem starań o własną wiarę. Kapłan jest narzędziem w rękach Pana Boga. To Bóg go posyła do nas. W naszych codziennych modlitwach, prosząc o wstawiennictwo Matki Bożej, nie zapominajmy o  tych, którzy są pasterzami w naszym Kościele – prośmy dla nich o potrzebne Boże łaski i Dary Ducha Świętego w tej niełatwej posłudze.
 2. W związku z tym, że pewne osoby mówią i piszą, że zbyt często przypominamy o przyjmowaniu komunii świętej na rękę, pragniemy jeszcze raz przypomnieć, że to nie jest nasz wymysł tylko decyzja Episkopatu Polski. Nikogo też nie zachęcamy do przyjmowania komunii świętej na rękę tylko dajemy taką możliwość.
 3. W piątek rozpoczęliśmy miesiąc maj – miesiąc poświęcony Najświętszej Maryi Panny. W związku z tym, zapraszamy na nabożeństwo majowe od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, w niedzielę o godz. 15.30.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych w łączności z nabożeństwem majowym.
 5. Kto chciałyby skorzystać z sakramentu pokuty prosimy aby przyszedł przed Mszą św. do zakrystii.
 6. Wszystkim tym, którzy w tym czasie nas wspomagają składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. Dziękujemy osobom, które zapewniły transport i pomogły przy rozładunku darów Caritas. Dary będą wydawane według grafiku rozesłanego przez MOPS i GOPS w dniach od 4 do 7 maja. Osoby, które będą odbierały dary, prosimy o zaopatrzenie w środki ochrony osobistej i zachowanie odpowiedniej odległości.
 8. Pani kierownik i nauczyciele Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Szamocinie zapraszają serdecznie do zapoznania się z ofertą rekrutacji do szkół: Niepublicznej Szkoły Podstawowej (kl. VII i VIII) z przyuczeniem do zawodu oraz Branżowej Szkoły I stopnia z nauką zawodu. Ulotka promocyjna jest umieszczona w gablocie parafialnej.
 9. Na koniec naszego eucharystycznego spotkania, pomódlmy do Matki Bożej i naszych Patronów w intencji solenizantów, tych którzy będą mieli urodziny, chorych, starszych, nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego z prośbą o deszcz – „Pod Twoja obronę” i przewidziana modlitwa do Matki Bożej.         
  W ostatnim tygodniu odeszła do Pana Śp. Monika Solarczyk. Polećmy Ja Miłosierdziu Bożemu – „Wieczny odpoczynek…”
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.