IV Niedziela Wielkanocna

 1. Tak, jak słyszeliśmy, dzisiaj pod hasłem „Powołani w Kościele” przypada Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie, Misyjne i Zakonne.
 2. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo majowe wraz z tekstem do rozważania będzie po Mszy św. o godz. 17.30, w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 a w niedzielę o 15.30.
  Nabożeństwo majowe w I piątek miesiąca będzie o godz. 17.00.
 3. We wtorek, Mszą świętą o godz. 17.30, rozpoczniemy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w środę będą według porządku niedzielnego.
  Nabożeństwo majowe o godz. 15.30.
 4. W czwartek Kościół obchodzi wspomnienie św. Floriana, Patrona Strażaków i naszego miasta. Msza św. odpustowa odbędzie się w kościele pod wezwaniem św. Floriana w Chodzieży o godz. 18.00. Zapraszamy.
 5. Spotkanie dla rodziców i młodzieży, która w maju przyjmie sakrament bierzmowania odbędzie się w czwartek o 18.15 w kościele.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym w piątek o godz. 16.00 będzie okazja, aby skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć komunię św.
  Tego dnia, po Mszy św. jest zaplanowany sakrament pokuty dla dzieci, które w sobotę i w niedzielę przystąpią do I komunii św.
 7. W I sobotę miesiąca zapraszamy o 7.30 na modlitwę różańcową i na Mszę wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i Narodu. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15.00.
  O 14.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  Tego dnia o godz. 9.00 rozpoczniemy odwiedziny z posługą sakramentalną wszystkich Chorych i Starszych.
 8. Bardzo prosimy tych Parafian, którzy zazwyczaj uczestniczyli w niedzielę we Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30, aby wybrali inną godzinę, ze względu na I komunię dzieci z „Dobrej Szkoły” z Rataj, ze Szkoły Podstawowej ze Strzelec, Oleśnicy i ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Chodzieży.
 9. Prosimy, aby dzieci, które były na drodze krzyżowej i mają wyklejone plansze, przyniosły je do przyszłej niedzieli. Dzieciom przygotujemy nagrody.
 10. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na opłaty i na remonty. Pragniemy w tym roku o ile pozwolą nam finanse, podjąć prace związane z odmalowaniem kościoła i kaplicy.
 11. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Janusza Smaruja.  Tego zmarłego i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…                                                                     

 

Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.