IV NIEDZIELA WIELKANOCNA DOBREGO PASTERZA

1.Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za współpracę w przygotowaniu dzieci.
3. Nabożeństwa majowe w naszym kościele : pół godziny przed Mszą Św. wieczorną będzie odmawiany różaniec a po Mszy Nabożeństwo majowe. Przy tej okazji dziękuję Żywemu Różańcowi za prowadzenie modlitwy różańcowej i innych adoracji. Zachęcamy do organizowania nabożeństw przy krzyżach i figurach.
4. W najbliższy poniedziałek rozpoczynamy Nabożeństwa FATIMSKIE. W tym roku będziemy rozważać różne objawienia Matki Bożej w różnych miejscach świata. Spróbujemy zobaczyć , co mają wspólnego z fatimskimi. O godzinie 17.00 rozpoczniemy różańcem, nast. Msza Św. z kazaniem a następnie procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. W maju zaśpiewamy w tym czasie Litanię Loretańską.
5. We wtorek obchodzimy Święto Św. Macieja Ap. a w czwartek – św. Andrzeja Boboli – patrona Polski.
6. Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu w poniedziałek od 16.00 -17.00, w środę od 18.30 – 19.00 i w sobotę od 9.00 – 10.00. Nie będzie czynne biuro w środę od 10.00-11.00
7. Tradycyjnie – w sobotę po 13 maja – 18.05. o godz. 10.00 odprawimy Mszę Św. dla chorych i starszych Parafian z udzieleniem Sakramentu Chorych. Po Mszy Św. zapraszamy na spotkanie przy kawie i placku – w salce parafialnej.
8. Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim czasie odeszli : + Lidia Rozmarynowska, Andrzej Opara, Joachim Gruetzmacher, Maria Gorkowska, Ryszard Myślicki, Wiktor Chmielewski, Franciszek Plewa. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu ……..
9. Na plebanii zastały zrobione schody boczne zewnętrzne. Stan ich był gorszy, jak głównych schodów od ul. Ksyckiego. Przed remontem kruszyły się pod nogami. W tym roku zrobimy jeszcze trzecie schody zewnętrzne do kościoła.
10. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary na Daninę diecezjalną. Prawie tysiąc rodzin wywiązało się z tego obowiązku wobec kościoła diecezjalnego. ( ok. 40 %)To jest najwięcej od 5 lat. Można te ofiary składać do niedzieli Trójcy Przenajświętszej – tak, jak długo trwa Okres Spowiedzi Wielkanocnej a nawet dłużej. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy.
11. Spotkanie Kręgu Bibilijnego w najbliższy czwartek po Nabożeństwie majowym.
12. W dzisiejszą niedzielę o godz. 15.00 w Auli przy parafii św. Floriana odbędzie się spotkanie z prof. Zdzisławem Krasnodębskim – wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego.

Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.