IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Bardzo dziękujemy za składkę sprzed tygodnia, która została przeznaczona na prace remontowe i porządkowe w naszej parafii. Zebraliśmy 3 702 pln. i 17 groszy. Z tej sumy przeznaczyliśmy 630 pln. na zakup beczki ze stojakiem na wodę święconą, która stoi w kruchcie naszego kościoła. Do zapłacenia mamy jeszcze 7 859 pln. i 53 gr. na ogrzewanie kościoła.
 2. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy też pod adresem tych wszystkich Parafian, którzy ofiarowali pieniądze na konserwację stacji drogi krzyżowej.
 3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci będzie w piątek o godz. 17.00 a dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. o godz. 17.30.
 4. Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym będzie w niedzielę o godz. 15.15. Serdecznie zapraszamy.
 5. Przypominamy, że do Niedzieli Palmowej wystawiony będzie kosz w kościele, na dary dla chorych i samotnych seniorów. Z zebranych darów przygotujemy paczki wielkanocne. Serdecznie zachęcamy i dziękujemy za włączenie się Parafian do tego dzieła.
 6. Za tydzień planujemy rekolekcje wielkopostne dla naszej wspólnoty parafialnej. Rekolekcje, jak już wcześniej zapowiadaliśmy, poprowadzi ksiądz Michał Grupa, który obecnie studiuje psychologię na KUL-kim.
 7. Pragniemy poinformować, że I komunia św. w naszej parafii, ze względu na obostrzenia związane z epidemią, będzie w następujących terminach: 1 maja w sobotę o godz. 14.00 i 16.00, 2 maja w niedzielę o godz. 12.30 i 14.00, 8 maja w sobotę o godz. 12.30 i 14.00, 9 maja w niedzielę o godz. 12.30 i 14.00, 16 maja w niedzielę o godz. 12.30 i 14.00.
  Prosimy też, aby rodzice dzieci, które mają przystąpić do I komunii św. w naszej parafii ze Szkoły Podstawowej nr 3, przyszli na spotkanie w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00. Na to spotkanie zapraszamy  też rodziców tych dzieci, które chodzą do szkoły poza Chodzieżą.
 8. Na stoliku, obok gazetki parafialnej są wyłożone kartki, na których są podane warunki, aby otrzymać odpust zupełny z okazji Roku św. Józefa.
 9. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana  Śp. Marianna Cofta, Zofia Kuchn, Edmund Bornikowski, Albina Tylec i Marek Wiśniewski. Polećmy Ich i   wszystkich zmarłych z naszych rodzin Bożemu Miłosierdziu – „Wieczny odpoczynek…”.
 10. Naszych chorych i cierpiących parafian, jubilatów, solenizantów, dobrodziejów, nasze rodziny, Gości, mieszkańców naszej parafii, aby dobrze przygotowali się do sakramentu pokuty,       polećmy teraz naszej Matce –  Pod Twoją obronę…
 11. Wielkopostna pokuta trwa. Oświeceni Bożym słowem i umocnieni Ciałem Chrystusa, idziemy czynić owoce pokuty. Często zbliżajmy się do Bożego światła,  byśmy odnowieni przez       sakramenty odrodzenia mogli otrzymać błogosławieństwo Boga i oglądać chwałę Jego zwycięstwa.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.