IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Wszystkim, którzy włączyli się w dzieło pomocy żywnościowej walczącej Ukrainy, składamy serdeczne Bóg zapłać. Dzięki Waszej ofiarności zebraliśmy około 1000 kilogramów różnego rodzaju produktów.
  W ostatnią niedzielę w godzinach wieczornych Fundacja Espa zabrała produkty, które z pewnością już dostarczyła  na teren wschodniej Ukrainy.
  Przy tej okazji podajemy nr KRS 0000195886 z dopiskiem Parafialny Zespół Caritas w parafii Nawiedzenia NMP w Chodzieży.
 2. Przypominamy, że nabożeństwo Drogi krzyżowej dla dzieci odbędzie w piątek o godz. 17.00. W najbliższy piątek, nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie po Mszy św. o godz. 17.30 na zewnątrz kościoła. Nabożeństwo poprowadzi młodzież. W związku z tym, szczególne zaproszenie kierujemy do młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania jak również do wszystkich Parafian.
  31 marca odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie będzie w kościele św. Floriana o godz. 19.15. Serdecznie zapraszamy.
 3. Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00.
 4. W poniedziałek przypada przeniesiona Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 5. Dnia 25 marca zapraszamy Osoby Starsze do udziału w jednodniowych rekolekcjach. Rekolekcje rozpoczną się o godz. 9.45 w salkach parafialnych a zakończą o 16.00 w kościele. Dokładny program podany jest w gablocie parafialnej i na kartkach, na stoliku, pod chórem. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i w biurze parafialnym. Serdecznie zapraszamy.
 6. W sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia, po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, Panie i Panowie z PZC, pod chórem, będą przekazywali deklaracje tym osobom, które podejmą Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Podejmując duchową adopcję, konkretna osoba zobowiązana jest przez 9 miesięcy do odmówienia dziesiątki różańca świętego w intencji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone w łonie matki.
 7. Od wieczornej Mszy św. w sobotę tj. 25 marca, rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi Rzecznik Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie Ksiądz doktor Remigiusz Malewicz. Juz dzisiaj wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy.
 8. 2 kwietnia, po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 9. Tego też dnia o godz. 19.00 rozpocznie się, po covidowej przerwie, przy naszym kościele, Misterium, którego tematem będą słowa „Ojcze nasz (.. )” i 7 sakramentów. Szczegółowe informacje podane są na plakatach. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolic.
 10. Na koniec pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji nas tutaj zgromadzonych, chorych, starszych, rodzin, o pokój na świecie i o zaproszenie do naszego życia Jezusa Chrystusa , który jest Drogą, Prawdą i Życiem – „Pod Twoja obronę (..). 
 11. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana Śp. Aleksandra Spicker (Spiker) i Krzysztof Tomaszewski. Tych zmarłych i wszystkich zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej polećmy Bożemu Miłosierdziu – „Wieczny odpoczynek (…)”.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.