IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za składkę remontowo budowlaną, którą przeznaczymy na ogrzewanie i malowanie kościoła. Zebraliśmy 8 274 złote i 36 groszy.
  2. Serdecznie zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu w środę wieczorem w kaplicy, po nabożeństwie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W kinie w Budzyniu będzie można obejrzeć  film pt. Powołany 2. Seans rozpocznie się we wtorek o 19.15.
  4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci będzie o godz. 17.00.
    Pozostałych członków naszej wspólnoty parafialnej zapraszamy wraz z grupą teatralną na niecodzienną drogę krzyżową z kościoła parafialnego do Milcza. Droga krzyżowa rozpocznie się po Mszy św. o godz. 17.30. W tym czasie odśpiewamy Gorzkie Żale oraz rozważać będziemy stacje Drogi Krzyżowej. Na zakończenie pomodlimy się Apelem Jasnogórskim. Prosimy, aby zorganizować sobie powrót we własnym zakresie. Gdyby Ktoś był chętny do udziału a nie miał możliwości powrotu, prosimy, aby zgłosił się do księdza Łukasza, do środy włącznie. W związku z tym poszukujemy osób posiadających ważne uprawnienia do kierowania ruchem. Chętne osoby prosimy o kontakt również z ks. Łukaszem. Chcielibyśmy w ten sposób zainicjować tradycję Drogi Krzyżowej z kościoła parafialnego do kolejnych filii w naszej parafii.
    Przy tej okazji z pewnym wyprzedzeniem, zapraszamy też do udziału w Misterium Męki Pańskiej, którego hasłem przewodnim w tym roku będzie „Zaufać”. Już po raz siódmy, nasi Parafianie, przygotowali autorski scenariusz, poddając  refleksję nad śmiercią Chrystusa w oparciu o troski życia codziennego. Misterium odbędzie się przed naszym kościołem w Niedzielę Palmową tj. 24 marca o godz. 18.00. Całe dzieło związane z przygotowaniem polecamy Waszej modlitwie. Zachęcamy, aby ten termin sobie zarezerwować i wspólnie z rodziną i znajomymi spotkać się i odpowiedzieć na pytanie „czy rzeczywiście ufam?”.
  5. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej parafii i naszego miasta na  Drogę Krzyżowa 22 marca, która po Mszy św. o godz. 17.30, wyruszy z naszego kościoła do kościoła św. Floriana.
  6. Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza oraz dla chłopców, którzy deklarowali chęć wstąpienie do grona ministrantów odbędzie się w sobotę o 10.30 w salce pod kościołem.
  7. Nabożeństwo Gorzkich  Żalów z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00.
  8. Od 16 do 24 marca rozpoczniemy w naszym kościele nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki.
  9. Pragniemy poinformować, że trwają prace związane z krystalizacją posadzki w prezbiterium naszego kościoła.
  10. W związku z przeniesieniem koncert Starego Dobrego Małżeństwa w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy na 15 maja b.r. zostało jeszcze 15 wolnych miejsc. Chętnych zapraszamy, aby zapisywali się w zakrystii lub w biurze parafialnym.
  11. Przypominamy, że młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania, może po Mszy zapisać się na zdjęcia grupowe z uroczystości.
  12. Na koniec pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji tych wszystkich, których nosimy w naszych sercach, za chorych, cierpiących, umierających, smutnych i Kobiet, które w ostatni piątek miały swoje święto – ,,Pod Twoją Obronę”.
  13. W minionym tygodniu odeszła do Pana Śp. Jolanta Draczyńska. Polećmy Bożemu Miłosierdziu naszą zmarłą Parafiankę, jak również wszystkich zmarłych z naszych rodzin i parafii  –,,Wieczny  odpoczynek’’.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.