IV Niedziela zwykła

 1. W środę, w liturgiczne wspomnienie świętego Tymoteusza i świętego Tytusa, biskupa Nuncjatura Apostolska w Polsce ogłosiła decyzję Papieża Franciszka o mianowaniu ks. dr. Radosława Orchowicza, dotychczasowego proboszcza parafii pw. św. Józefa w Inowrocławiu, nowym biskupem pomocniczym naszej archidiecezji. W osobie nowego biskupa pomocniczego otrzymujemy gorliwego współpracownika w pasterskim posługiwaniu.
 2. W czwartek zakończyliśmy Msze św. tzw. kolędowe, w czasie których prosiliśmy Dobrego Boga, aby wszystkim Parafianom obficie błogosławił i udzielił wszelkich łask w tym roku a zwłaszcza uwolnił od epidemii koronawirusa i wypełnił serca pokojem i radością. Przy tej okazji pragniemy też podziękować tym wszystkim, którzy złożyli ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.
 3. W środę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Tego dnia w czasie Mszy św. o godz. 8.00 i 17.30 poświęcimy świece. Przy tej okazji pragniemy poinformować, że dzieci, które przygotowują się do I komunii świętej, będą miały poświęcenie świec w czasie Mszy św. o godz. 17.30. Jeśli dzieci będą chore, albo z różnych powodów nie będzie im pasowało, to proszę przyjść po dowolnej Mszy św. do zakrystii.
 4. W piątek w naszej parafii przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 8.00 i będzie trwała do 17.30. Adorację poprowadzą poszczególne Róże Żywego Różańca i PZC. Program adoracji jest wywieszony w gablocie, przed kościołem. Serdecznie zapraszamy.
 5. W tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym zapraszamy o godz. 16.00 do sakramentu pokuty. Komunia św. będzie udzielana co 20 minut.
 6. W I sobotę miesiąca, przed Mszą świętą o godz. 8.00, odmówimy modlitwę różańcową. Po modlitwie różańcowej będzie Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za popełnione grzechy i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracja potrwa do godz. 15.00. O godz. 14.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które zakończymy błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 7. Odwiedziny Chorych i Starszych z posługą sakramentalną będą w sobotę od godz. 9.00, tylko na telefon.
 8. W przyszłą niedzielę, Mszą Świętą o godz. 9.30 rozpoczniemy obchody Międzynarodowego Tygodnia Małżeństw. Serdecznie zapraszamy wszystkie małżeństwa do udziału w tej Mszy Św.. Zachęcamy również, do śledzenia strony internetowej Chodzieskiego Forum Małżeństw i skorzystania z przygotowanych propozycji, które mogą pomóc małżonkom odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób uczynić relacje małżeńskie jeszcze bardziej trwałe i bliskie. Jednocześnie członkowie Domowego Kościoła podejmą modlitwę w intencji małżeństw przeżywających trudności . Prosimy o składanie próśb do skrzyneczki znajdującej się przy wyjściu z kościoła.9.
 9. Zbliża się powoli czas rozliczeń podatkowych, dlatego prosimy o przekazanie 1 % z podatku na PZC, działający w naszej parafii. W ubiegłym roku z 1 % podatku zostało przekazanych 525 złotych, które zostały przeznaczone na prezenty dla dzieci z okazji św. Mikołaja, jak również na paczki żywnościowe i pomoc materialną dla chorych i samotnych seniorów.
  Kartki z numerem KRS są wyłożone na stoliku. Z góry bardzo dziękujemy. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii lub do biura parafialnego.
 1. Składka za tydzień będzie przeznaczona na opłaty rachunków za energię i na potrzeby bieżące w naszej parafii.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.