Niedziela Chrztu Pańskiego

 1. Chrzest św. jest przejściem z ciemności grzechu do światłości życia w Bogu. Sam Chrystus przychodzi do nas, aby objawić moc Swojego Ojca. Chrzci nas Duchem Świętym i mocą. Przychodzi dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy są pod władzą diabła.
  Dziękujmy Bogu za dar chrztu świętego, dzięki któremu staliśmy się podobnymi do naszego Ojca. Dziękujmy za to, że my sami jesteśmy Jego świątynią i przyjmijmy z radością Jego błogosławieństwo.
 2. W I niedzielę miesiąca zebraliśmy na składkę remontowo-budowlaną 3 678 pln. i 90 groszy. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy na różny sposób są odpowiedzialni za życie naszej parafii składamy serdeczne ” Bóg zapłać”.
  Przy tej okazji pragniemy poinformować, że ze względu nie dotrzymanie terminów i zlekceważenie wielu przypomnień, zostaliśmy zmuszenie do zmiany firmy kamieniarskiej, która mamy nadzieję dokończy remont schodów bocznych do kościoła.
 3. Dzieci, które mają wyklejone plansze z rorat, prosimy, aby je przyniosły do przyszłej niedzieli włącznie.
 4. Bardzo dziękujemy tym wszystkim Parafianom, którzy uczestniczyli we Mszy św. tzw. kolędowej. Życzymy wszystkim Parafianom, którzy na tej trasie kolędowej mieszkają obfitych łask Bożych i błogosławieństwa w Nowym Roku. W tym tygodniu na Mszę w poniedziałek o godz. 17.30, zapraszamy Parafian, mieszkających przy ulicy Kaczorowskiego w bloku nr 11, 13 i 15 i przy ulicy Asnyka;  we wtorek o godz. 17.30, zapraszamy Parafian, mieszkających przy ulicy Noteckiej, Kusocińskiego i Pogodnej; w środę o godz. 17.30  zapraszamy Parafian, mieszkających przy ul Nałkowskiej; w czwartek o godz. 17.30, zapraszamy Parafian, mieszkających we wsi Mirowo, Rudki, Słomki i Rataje przy ulicy Margonińskiej; w piątek o godz. 17.30, zapraszamy Parafian, mieszkających w Ratajach na Osiedlu Zielone Wzgórza i przy ulicy Skrytej; w sobotę o godz. 18.00, zapraszamy Parafian, mieszkających w Ratajach przy ulicy Jeziornej, Górnej i Chabrowej.
  W czasie Mszy św. odmówimy modlitwę kolędową i udzielimy uroczystego błogosławieństwa. Na stoliku pod chórem będą przygotowane obrazki kolędowe.
 5. Naszych chorych i cierpiących parafian, jubilatów, solenizantów, dobrodziejów, nasze rodziny i wszystkich mieszkańców naszej parafii polećmy teraz naszej Matce – Pod Twoją obronę…
 6. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana Śp. Danuta Kowalczyk, Ryszard Fujak, Felicja Klamerek i Grażyna Wiestok. Polećmy Ich i wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu – ” Wieczny odpoczynek…”
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.