Niedziela Palmowa

 1. Słowa serdecznego podziękowania pragnę skierować do wszystkich organizatorów i wykonawców Naszego Chodzieskiego Misterium Męki Pańskiej. Mam tu na myśli autorów scenariusza i gł. organizatorów: ks Kamila, p Aleksandrę Wekwert oraz autorów muzyki p. Piotra Bojarskiego i Wojciecha Fiebika – nauczycieli Szkoły Muzycznej „PRO ARTE”. Dziękuje wszystkim wykonawcom oraz tym, którzy zapewnili i przygotowali sceny. Dziękujemy realizatorom dźwięku i operatorom światła z Chodzieskiego Domu Kultury, dziękuje wykonawcom strojów i wyposażenia w jedzenie kuchni. Wszystkim,którzy w jakikolwiek sposób pomogli. Poziom naszego widowiska jest z roku na rok lepszy i to ogromnie cieszy. Tak się dzieje, jak jest wspólnota, wzajemnie zrozumienie i chęć współpracy. Razem osiągamy dużo więcej w połowie tylko połowie i jak ona starczy na wszystkich? W Niedzielę Miłosierdzia Bożego o 9:30 odprawimy pierwszą Mszę Św. Dziękczynną za Misterium i w intencji wszystkich zaangażowanych.
 2. W WIELKI PONIEDZIAŁEK odwiedzimy z ks. Markiem chorych a ks. Kamil odwiedzi swoich chorych w wtorek. Objazd rozpoczniemy ok. godz. 9. natomiast od godz 18 będzie jeszcze okazja do Spowiedzi Św. W czasie naszej spowiedzi wielkanocnej nie było takiej okazji wieczorem więc tych którzy nie zdążyli jeszcze się wyspowiadać a chcieliby to uczynić zapraszamy w poniedziałek od godz 18.
 3. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Rano, w Wielki CZWARTEK my kapłani bierzemy udział w katedrze, we Mszy Św. KRZYŻMA a na liturgię WIECZERZY PAŃSKIEJ, podczas której Pan Jezus ustanowił Eucharystię i Kapłaństwo zapraszamy na godz 18 do naszego kościoła. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o kapłanach. Po Mszy Św. przeniesienie NS do ciemnicy – na pamiątkę uwięzienia Pana Jezusa adoracja od godz 22.
 4. W Wielki Piątek adoracja w ciemnicy od 8 – do 18. O godz 15 Droga Krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. O godz. 18 LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU ze śpiewaną MĘKĄ PAŃSKĄ. Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego i adoracja o godz 23.
  W WIELKI PIĄTEK obowiązuje post ścisły.
 5. W WIELKĄ SOBOTĘ nie sprawuje się żadnej liturgii, adoracja w Grobie Pańskim od 8-20:30
  Święcenie
  Pietronki kaplica 9:00
  Adolfowo 9:20
  Rudki 9:40
  Mirowo 10:00
  Słomki 10:15

  II Trasa
  Strzelce Kaplica 9:00
  Strzelęcin 9:15
  Milcz kaplica 9:45
  Studzieniec 10:00

  III trasa
  Rataje świetlica 11:00o 21 Liturgia WIGILII PASCHALNEJ,zakończona Procesją Eucharystyczną wokół kościoła. W I i II Święto Zmartchwychwstania Pańskiego.

Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.