Niedziela Palmowa

 1. Za tydzień będziemy przeżywali Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. W związku z tym, pragniemy przypomnieć, że dla osób, które będą chciały skorzystać z sakramentu pokuty przygotowaliśmy salki, w których kapłani będą czekać z posługą sakramentalną od poniedziałku do środy od godz. 16.00 do 17.15.. Wejście do salek od strony szkoły muzycznej, plebanii.
 2. Przypominamy też, że spowiedź wielkanocna trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do 7 czerwca.
 3. Na Mszę św. zapraszamy osoby, które zamówiły intencję mszalną. W myśl komunikatu przypominamy, że na Mszy św. nie może być więcej niż 5 osób, poza osobami, które podejmują posługę.
 4. Pragniemy też poinformować, że I komunię dzieci, po uzgodnieniu z częścią rodziców, przenosimy na 27 września 2020 roku. Przy okazji prosimy rodziców o zrozumienie a zwłaszcza o szczególną współpracę z  katechetami w przygotowaniu dzieci do tej uroczystości. Ze względu na epidemię i na wakacje, czasu na przygotowanie nie będzie za wiele.
 5. Ze swej strony zapewniamy wszystkich Parafian, że jesteśmy gotowi też pomagać osobom, które tej pomocy najbardziej potrzebują.
 6. Triduum Paschalne, czyli najważniejsze wydarzenia związane z naszym zbawieniem, będziemy przeżywali w naszym kościele bez szczególnej oprawy liturgicznej. Liturgię Triduum Paschalnego będziemy sprawować każdego dnia o godz.18.00. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. według porządku niedzielnego.
  W Wielką Sobotę nie będzie święcenia potraw. W związku z tym prosimy, aby Ktoś z członków z rodziny dokonał poświęcenia. Błogosławieństwo potraw jest na stronie naszej parafii.
  Błogosławieństwo potraw
 7. Wszystkim tym, którzy w tym czasie też nas wspomagają i to na różny sposób, składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana Śp. Jan Wlazło i Jerzy Tomczak.
  Polećmy Ich  Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek…”.
 9. Na koniec naszego eucharystycznego spotkania, pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej w intencji solenizantów, tych którzy będą mieli urodziny, chorych a zwłaszcza zarażonych koronawirusem, naukowców, lekarzy, aby znaleźli odpowiednie lekarstwo i za wszystkich Parafian, aby jak najlepiej przeżyli Wielki Tydzień w swojej rodzinie w duchowej jedności z kapłanami i całą wspólnotą parafialną – Pod Twoją obronę…
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.