NIEDZIELA PALMOWA

 1. Bardzo dziękujemy za składkę sprzed tygodnia, którą przeznaczymy na rachunki i przygotowanie wystroju kościoła na Wielkanoc. Zebraliśmy 7 052 złote i 50 groszy.
 2. Dziękujemy za włączenie się w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, którą podjęły 42 osoby i za udział w rekolekcjach wielkopostnych.
 3. Dzisiaj, uroczysta procesja z palmami będzie w czasie Mszy św. o godz. 11.00. Rozpoczęcie odbędzie na zewnątrz, przy figurze Matki Bożej.
 4. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, dzisiaj o godz. 15.15.
 5. Dzisiaj również serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na Koncert Pieśni Pasyjnych w wykonaniu Chóru Kameralnego EXAUDI. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00.
 6. W tym tygodniu będzie jeszcze okazja, aby skorzystać sakramentu pokuty i pojednania: od poniedziałku do środy od godz. 16.30 do 17.30.
 7. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek 16.00 do 17.00 i w środę od 10.00 do 11.00.
 8. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne – przeżywanie tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Są to najważniejsze wydarzenia w roku kościelnym:
  WIELKI CZWARTEK – jest pamiątką ustanowienia dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

  WIELKI PIĄTEK – jest upamiętnieniem wydarzeń związanych z drogą krzyżową i śmiercią Jezusa Chrystusa. Od godz. 8.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy. O godz. 15.00 zostanie odprawiona na zewnątrz kościoła Droga Krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego.
  Początek Liturgii Wielkiego Piątku o godz. 18.00. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja, którą poprowadzimy do godz. 22.00. 

  WIELKA SOBOTA – jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Tego dnia nie sprawuje się żadnej Mszy św. Adoracja w Grobie Pańskim trwać będzie od godz. 8.00 do 20.30. Do prowadzenia adoracji  zapraszamy Panie i Panów z Żywego Różańca. Plan adoracji jest podany w gablocie. Do uczestnictwa w adoracji zapraszamy wszystkich Parafian
  Święcenie potraw na filiach od godz. 9.00. Święcenie potraw prosimy zgłosić telefonicznie.
  Święcenie potraw w kościele od godz. 12.00 do 15.00, co godzinę.

  WIGILIA PASCHALNA I REZUREKCJA – będzie o godz. 21.00. Jest Ona najważniejszą uroczystością w ciągu roku. Nasze świętowanie WIELKIEJ NOCY zakończy procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Do niesienia baldachimu i feretronów zapraszamy Panie i Panów.
  Na Wigilię Paschalną prosimy przynieś świece.

 1. W pierwszy dzień świąt nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
 2. 24 kwietnia przypada odpust ku czci św. Wojciecha – Patrona Polski. W związku z tym wydarzeniem organizujemy pielgrzymkę dekanalną. Osoby, które chciałyby reprezentować naszą parafię prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub w biurze parafialnym. Koszt pielgrzymki opłaca parafia.
 3. Na koniec pomódlmy się do naszej Matki i naszych Patronów w intencji chorych, solenizantów, dobrodziejów, uchodźców, o pokój na świecie i dobre przeżycie Wielkiego Tygodnia – „Pod Twoją obronę (…).
 4. W tym tygodniu odeszli do Pana Śp. Bogdan Muzolf, Dorota Granek, Marian Martenka, Krzysztof Jankowski, Łucja Włodarczyk, Anna Kreps i Józef Urbański. Polećmy Ich i wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu – ” Wieczny odpoczynek (…).
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.