Niedziela Palmowa

 1. Dziękujemy Parafianom, którzy znaleźli czas, aby wziąć udział w rekolekcjach i skorzystać z posługi sakramentalnej zaproszonych księży.
 2. Dziękujemy za dzisiejszą składkę, którą przeznaczymy na rachunki i remonty.
 3. Panie z PZC rozprowadzają dzisiaj, przed kościołem, przed każdą Mszą św. palmy wielkanocne.
 4. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 5. Przypominamy że dzisiaj dnia o godz. 19.00 rozpocznie się, po covidowej przerwie, przy naszym kościele, Misterium, którego tematem będą słowa „Ojcze nasz (.. )” i 7 sakramentów. Szczegółowe informacje podane są na plakacie. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolic. W związku z tym prosimy o nieparkowanie samochodów na parkingu przed kościołem.
 6. W imieniu Chodzieskiego Stowarzyszenia Patriotycznego zapraszamy wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w spotkaniu w czasie którego będziemy mogli wyrazić, poprzez swoje przybycie, poparcie dla Ojca Świętego Jana Pawła II . Spotkanie rozpocznie się dzisiaj o 21.37, na rynku, koło kościoła św. Floriana.
 7. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne tylko w środę od 10.00 do 11.00 i od 18.30 do 19.30.
 8. W tym tygodniu będzie jeszcze okazja, aby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania: od poniedziałku do środy od godz. 16.30 do 17.30.
 9. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne – przeżywanie tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Są to najważniejsze wydarzenia w roku kościelnych, bez których nie da się zrozumieć tego, co dla nas uczynił Pan Bóg przez swojego Syna Jezusa Chrystusa.
  –  WIELKI CZWARTEK. Tego dnia  kapłani biorą udział w katedrze, we Mszy Św. Krzyżma. Natomiast wieczorem o godz. 18.00 będzie  LITURGIA WIECZERZY PAŃSKIEJ, podczas której po raz kolejny w swoim życiu będziemy przeżywali pamiątkę ustanowienia przez Jezusa Chrystusa Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy – na pamiątkę uwięzienia Pana Jezusa i adoracja do godz. 22.00.
  Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o kapłanach.

  –  WIELKI PIĄTEK. Tego dnia adoracja w ciemnicy od 8.00 – do 18.00. O godz. 15.00 – Droga Krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.
  O godz. 18.00 LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU. Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 23.00.
  W WIELKI PIĄTEK obowiązuje post ścisły.
  Tego też dnia o godz. 9.00 rozpoczniemy odwiedziny Chorych i Starszych z posługą sakramentalną.

  –  WIELKA SOBOTA, to dzień w którym nie sprawuje się Mszy św.
  Adoracja w Grobie Pańskim od 8.00 – 20.30.  Do prowadzenia adoracji zapraszamy Panie i Panów z Żywego Różańca. Plan adoracji jest podany w gablocie parafialnej. Natomiast do uczestnictwa w adoracji zapraszamy wszystkich Parafian.
  Święcenie potraw na filiach od godz. 9.00. Święcenie potraw prosimy zgłosić telefonicznie.
  Święcenie potraw w kościele od 12.00 do 15.00, co godzinę.
  O 21.00 LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ, zakończona  Procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Na Wigilię Paschalną prosimy przynieś świece.
  W I i II ŚWIĘTO ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO Msze święte tak, jak w każdą niedzielę, zarówno w kościele parafialnym jak i w kaplicach.

 10. Dnia 15 kwietnia o godz. 16.00 odbędzie się w naszym kościele I Chodzieski Przegląd Chóralny. Wystąpią chóry z Poznania, Wągrowca, Nakła nad Notecią oraz nasze dwa chóry: „Camerata” i ” Exaudi”. Młodzieżowy Dom Kultury, Stowarzyszenie „Salon Artystyczny” oraz nasza parafia serdecznie zapraszają wszystkich miłośników Muzyki.
 11. Na koniec pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji nas tutaj zgromadzonych, chorych, starszych, rodzin, o pokój na świecie i o jak najlepsze przeżycie najważniejszych wydarzeń związanych z naszym zbawieniem – „Pod Twoja obronę (…).
 12. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana Śp. Irena Zgórska i Józef Maziarczyk. Tych zmarłych i wszystkich zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej polećmy Bożemu Miłosierdziu – „Wieczny  odpoczynek(…)”.                                                                                                                 
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.