Niedziela Palmowa

1. Dziękujemy za przygotowanie i za  udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta.
  2. Panie PZC rozprowadzają dzisiaj, przed każdą Mszą świętą, palmy wielkanocne.
  3. Nabożeństwo Gorzkich  Żalów z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00.
  4. Dzisiaj, serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do udziału w Misterium Męki Pańskiej, którego hasłem przewodnim w tym roku będzie jedno słowo, ale bardzo pojemne „Zaufać”. Już po raz siódmy, nasi Parafianie, przygotowali autorski scenariusz, poddając  refleksję nad śmiercią Chrystusa w oparciu o troski życia codziennego. Misterium odbędzie się przed naszym kościołem w o godz. 18.00. Prosimy, aby wspólnie z rodziną i znajomymi spotkać się i odpowiedzieć na pytanie „czy rzeczywiście ufam?”. Wśród zaproszonych Gości będzie Ksiądz Biskup Radosław Orchowicz wraz ze swoim kapelanem Remigiuszem Malewiczem.
  5. W tym tygodniu będzie jeszcze okazja, aby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania we wtorek i w środę od godz. 16.30 do 17.30. Natomiast na filiach w poniedziałek o 18.30 w Pietronkach i we wtorek w Milczu i w Strzelcach o 18.30.
  6. Biuro parafialne w tym tygodniu nie będzie czynne w sobotę.
  7. W Zespole Szkół w Ratajach w poniedziałek 25.03. w godz. od 9.00 do 14.00 odbędzie akcja honorowego oddawania krwi. Zapraszamy wszystkie pełnoletnie osoby do udziału w akcji.
  8. W Wielki Czwartek rozpoczynamy TRIDUUM PASCHALNE – przeżywanie tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Są to najważniejsze wydarzenia w roku kościelnym, bez których nie da się zrozumieć tego, co dla nas uczynił Pan Bóg, przez swojego Syna Jezusa Chrystusa.
    –   WIELKI CZWARTEK. Tego dnia kapłani biorą udział w katedrze we Mszy św. Krzyżma świętego o godz. 10.00. Natomiast wieczorem o godz. 18.00 będzie LITURGIA WIECZERZY PAŃSKIEJ, podczas której po raz kolejny w swoim życiu będziemy przeżywali pamiątkę ustanowienia przez Jezusa Chrystusa Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. nastąpi ogołocenie ołtarza i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy, na pamiątkę uwięzienia Pana Jezusa i adoracja do godz. 22.00.
    Pamiętajmy w tym dniu o szczególnej modlitwie o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne i za tych, którzy już pracują w różnych zakątkach świata.
    –    WIELKI PIĄTEK. Tego dnia adoracja w ciemnicy od godz. 8.00 do 18.00. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczniemy nowennę prze Świętem Miłosierdzia Bożego.
    O godz. 18.00 LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU. Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 23.00.
    W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
    Tego dnia od godz. 9.00 rozpoczniemy odwiedziny Chorych i Starszych z posługą sakramentalną.
    –  WIELKA SOBOTA, to dzień w którym nie sprawuje się Mszy św.
    Adoracja w Grobie Pańskim od godz. 8.00 do 20.30. Do prowadzenia adoracja zapraszamy Panie i Panów z Żywego Różańca. Plan adoracji będzie podany w gablocie parafialnej. Do adoracji zapraszamy wszystkich Parafian.
    Święcenie potraw na filiach od godz. 9.00. Święcenie potraw prosimy zgłosić telefonicznie.
    Świecenie potraw w kościele od 12.00 do 15.00, co godzinę.
    O godz. 21.00 LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ, zakończona procesją eucharystyczną wokół kościoła. Na Wigilię Paschalną prosimy przynieść świece.
    W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
  9. Na koniec pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji tych wszystkich, których nosimy w naszych sercach, za chorych, cierpiących, umierających i nas tutaj obecnych, abyśmy jak najlepiej przeżyli najważniejsze wydarzenia związane z naszym zbawieniem – ,,Pod Twoją Obronę”. 10. W minionym tygodniu odszedł do Pana Śp. Marian Migdalczyk. Polećmy Bożemu Miłosierdziu naszego zmarłego Parafianina, jak również wszystkich zmarłych z naszych rodzin i parafii  –,,Wieczny  odpoczynek’’.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.