Niedziela Świętej Rodziny

 1. W dzisiejszym kryzysie rodziny i małżeństwa, Święta Rodzina jest dla nas wzorem życia opartego na miłości i wzajemnym zaufaniu. Jest przykładem dla wielu małżeństw, że mimo wszelkich trudności i problemów, warto po raz kolejny zaufać i przebaczyć, aby znów budować Bożą rodzinę.
 2. Bardzo dziękujemy tym wszystkim Parafianom, którzy z potrzeby serca i z miłości do drugiego człowieka przygotowali dary dla samotnych seniorów. Dzięki ofiarności tak wielu Parafian PZC przygotował 36 paczek.
 3. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem Nadleśnictwa Podanin za ofiarowane choinki. Przy tej okazji pragniemy też podziękować Panu kościelnemu i tym wszystkim Parafianom, którzy przygotowali szopkę i wystrój naszej świątyni na Uroczystość Bożego Narodzenia.
 4. Szczególne podziękowania należą się również Paniom z PZC za sprzedaż świec, rozprowadzanie opłatków i przygotowanie paczek.
 5. W ostatni dzień Starego Roku o godz. 17.00 podziękujemy Panu Bogu w czasie nabożeństwa za wszelkie łaski otrzymane w minionym roku, przeprosimy za naszą niewierność i poprosimy, aby Wszechmocny uwolnił nas w Nowym roku  od epidemii koronawirusa i obdarzył potrzebnymi łaskami.
 6. W Nowy Rok przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia, porządek Mszy św., tak jak w niedzielę, poza Mszą św. o godz. 8.00, której nie będzie.
 7. 2 stycznia przypada I sobota miesiąca. W związku z tym, przed Mszą św. o godz. 8.00 odmówimy różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy i naszego narodu. Po modlitwie będzie Msza św. wynagradzająca i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracja potrwa do godz. 15.00. O godz. 14.30 zapoznamy się z kolejnym fragmentem „Dzienniczka” św. Faustyny Kowalskiej, odmówimy koronkę, litanię do Miłosierdzia Bożego i otrzymamy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 8. Odwiedziny Chorych i Starszych z posługą sakramentalną tylko na telefon.
 9. Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy w tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy. Każdego dnia według ustalonego planu będziemy zapraszać poszczególnych mieszkańców miasta i wiosek na wieczorną Mszę św., która będzie w ich intencji. W tym tygodniu na Mszę w poniedziałek o godz. 17.30, zapraszamy Parafian, mieszkających przy ulicy Wiosny Ludów, natomiast w czwartek o godz. 17.30, zapraszamy Parafian, mieszkających przy ulicy ks. kan. Jana Ksyckiego. W czasie Mszy św. udzielimy uroczystego błogosławieństwa. Na stoliku pod chórem będą przygotowane obrazki kolędowe.
 10. Naszych chorych i cierpiących parafian, jubilatów, solenizantów, dobrodziejów, nasze rodziny i wszystkich mieszkańców naszej parafii polećmy teraz naszej Matce – Pod Twoją obronę…
 11. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana Śp. Henryk Staniewski. Polećmy Go i wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu – ” Wieczny odpoczynek…”
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.