Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Przypominamy, że na Mszy św. mogą być 54 osoby, 1 osoba na 20 m2, przy zachowaniu odstępu nie mniejszego niż 1,5 metra. Prosimy też, aby wszyscy obecni w kościele mieli założone maseczki. Jest to wyraz naszej odpowiedzialności za siebie i innych.
 2. Dziękujemy tym wszystkim, którzy skorzystali z sakramentu pokuty i troszczą się dar w swoim sercu.
 3. Słowa wdzięczności kierujemy też pod adresem tych, którzy złożyli ofiary pieniężne na kwiaty i przygotowali Grób Pański.
 4. Dziękujemy LSO, chórowi „Ex audi” i tym, którzy przygotowali i pozwolili nam jak najowocniej przeżyć Liturgię Triduum Paschalnego.
 5. PZC bardzo dziękuje tym wszystkim, którzy pomogli przygotować 36 paczek dla chorych i samotnych seniorów.
 6. Jak już z pewnością wielu z Was zauważyło, w Wielkim Tygodniu zamontowaliśmy odnowione stacje drogi krzyżowej i nowy krzyż z pasyjką. W związku z tym bardzo dziękujemy Panu Kazimierzowi i Panu Romanowi za okazaną pomoc, wszystkim ofiarodawcom za ofiary pieniężne, Miejskim Wodociągom, Nadleśnictwu w Sarbii za ofiarowane drewno i Tartakowi w Kruszewie za obróbkę drewna i malowanie.
 7. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę przed Świętem do Miłosierdzia Bożego.
  Dzisiaj i jutro nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie o godz. 15.45, natomiast od wtorku do piątku o godz. 17.15. W święto Miłosierdzia Bożego zapraszamy na nabożeństwo o godz. 15.00.
 8. Msze św. na filiach, w drugi dzień świąt i w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, będą o godz. 14.00 w kościele.
 9. W Święto Miłosierdzia Bożego, wspólnota oazowa z parafii św. Floriana w Chodzieży pragnie zorganizować zbiórkę pieniędzy na pomoc dzieciom z Kamerunu. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup biurek, krzeseł i całego wyposażenia dla nowo powstałego sierocińca. Dzieci mają w sobie ogromną chęć do nauki, niewynikającą z przymusu. Pomóżmy im to zrealizować.
 10. Na zakończenie naszego eucharystycznego spotkania, pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji chorych i cierpiących parafian, jubilatów,        solenizantów, dobrodziejów, nasze  rodziny, służbę zdrowia, Gości, mieszkańców naszej parafii, aby cieszyli się nadzieją, która płynie od Jezusa Zmartwychwstałego, Zwycięscy piekła i szatana –  „Pod Twoją obronę…”
 11. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana  Śp. Tomasz Hulida i Felicja Belter. Tych zmarłych i wszystkich zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej Bożemu Miłosierdziu – „Wieczny  odpoczynek…”.
 12. Doświadczywszy spotkania ze Zmartwychwstałym idźmy głosić Go swoim życiem, świadcząc o Jego miłości. Niech towarzyszy nam w tym błogosławieństwo wszechmogącego Boga.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.