Święto Ofiarowania Pańskiego

 1. Kościół przypomniał nam dzisiaj, że Chrystus jest naszym światłem, naszym życiem i naszym zbawieniem. Nieśmy te słowa nadziei w nasze życie i nasze przemijanie. Niech one będą jak światło wśród zwątpienia, niech umacniają nas wobec strachu przed śmiercią. Niech niosą nam pomoc i błogosławieństwo Boga.
 2. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy w czasie kolędy nas przyjęli, ugościli i wsparli finansowo nasza parafię. Kto nie mógł nas przyjąć w czasie tegorocznej kolędy  a chciałyby się z nami spotkać, prosimy o zgłoszenie  w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 3. Dziękujemy za składkę remontowo-budowlaną, którą pragniemy przeznaczyć na ogrzewanie kościoła, odnowienie posadzki w kaplicy i na zakup naczyń liturgicznych.
 4. Rodzice Natana dziękują tym wszystkim, którzy wsparli zbiórkę pieniędzy w czasie ostatniego koncertu chórów. Dzięki Wam udało się uzbierać 1476 pln. i 60 groszy.
 5. 4 lutego, we wtorek przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 8.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 17.30. Adorację poprowadzą poszczególne Róże Żywego Różańca. O godz. 9.00 rozpocznie 1 Róża i tak co godzinę następne. Na adorację zapraszamy wszystkich Parafian. Będzie to szczególna okazja, abyśmy ubogacili się tym wszystkim, co daje nam Pan Jezus.
 6. W czwartek, po Mszy św. o godz. 17.30 zapraszamy na pierwsze spotkanie osoby, które chciałyby należeć do Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich. Spotkanie odbędzie się w kaplicy.
 7. W I piątek miesiąca o godz. 16.00 będzie okazja, aby skorzystać z sakramentu pokuty. Po Mszy św. będzie czuwanie przed Najświętszym. Sakramentem, na które wszystkich zapraszamy a szczególnie młodzież naszej parafii.
 8. 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. W związku z tym zapraszamy Chorych i Starszych na Mszę św. o godz. 10.00, w czasie której udzielimy sakramentu chorych. Po Mszy św. zapraszam wszystkich, w imieniu księży i PZC, do salek na poczęstunek. Bardzo proszę osoby, które mają transport, aby pomogły Chorym i Starszym w dotarciu na Mszę i spotkanie.
 9. Zbliża się powoli czas rozliczeń podatkowych, dlatego prosimy o przekazanie 1% z podatku na PZC, działający w naszej parafii. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na prezenty dla dzieci z okazji dnia dziecka, św. Mikołaja jak również na paczki żywnościowe i pomoc materialną dla samotnych seniorów. Kartki z numerem KRS są wyłożone na stoliku. Z góry bardzo dziękujemy.
 10. Osoby, które się zgłosiły na wycieczko-pielgrzymkę na Podlasie bardzo prosimy o wpłacenie zaliczki w wysokości 300 pln..
 11. Na koniec naszego eucharystycznego spotkania, pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej w intencji solenizantów,  tych którzy będą mieli urodziny, chorych i wszystkich Parafian oraz Gości, aby swoim życiem wskazywali innym drogę do nieba – „Pod Twoją obronę…”.  
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.