URCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

 1. Serdeczne „Bóg zapłać” tym wszystkim Parafianom, którzy włączyli się w dzieło „Dary dla Seniorów”. Do tegoż dzieła przyłączyła się również społeczność Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego. Dzięki Waszemu wsparciu i zaangażowaniu PZC przygotował 45 paczek świątecznych, którymi obdarował osoby samotne i chore.
  Przy tej okazji pragniemy podziękować Paniom i Panom z PZC za sprzedaż świec i opłatków oraz przygotowanie paczek dla seniorów.
 2. Serdeczne podziękowania kierujemy też pod adresem Nadleśnictwa Podanin, za ofiarowane choinki, panu Kościelnemu i tym wszystkim Parafianom, którzy przygotowali szopkę i wystrój naszej świątyni, na Uroczystość Bożego Narodzenia.
 3. W środę 28 grudnia, po Mszy św. i nowennie w salce, pod kościołem, będzie spotkanie opłatkowe Żywego Różańca i PZC, na które serdecznie zapraszamy.
 4. W oktawie Narodzenia Pańskiego będziemy obchodzili święta: we wtorek – św. Jana Apostoła, w środę – św. Młodzianków, w piątek – św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
 5. W ostatni dzień Starego Roku o godz. 16.00 podziękujemy Panu Bogu w czasie Mszy św. i nabożeństwa za wszelkie łaski otrzymane w minionym roku, przeprosimy za naszą niewierność, narzekanie i szemranie i poprosimy, aby Wszechmogący uwolnił nas w Nowym Roku od wszelkiego lęku i napełnił nasze serca pokojem, radością i nadzieją, że będzie dobrze.
 6. W Nowy Rok przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia porządek Mszy świętych tak jak w niedzielę.
 7. Przypominamy, że tradycyjna kolęda rozpocznie się 2 stycznia w Chodzieży, od mieszkańców Wiosny Ludów i tych wszystkich, których nie udało się do tej pory odwiedzić w tym składzie w jakim jesteśmy. Pozostali Parafianie będą mieli Mszę św. w kościele i w kaplicach poszczególnych wiosek.
  We wtorek o godz. 16.00 będzie Msza św. w intencji mieszkańców Adolfowa i Pietronek  w kaplicy w Pietronkach.
  W środę o godz. 17.30 będzie Msza św. w intencji mieszkańców Strzelec i Strzelęcina w kaplicy w Strzelcach i w intencji mieszkańców Milcza w kaplicy w Milczu, Natomiast Msza św. w intencji mieszkańców Rudek, Mirowa i Słomek w kościele.
  W czwartek o godz. 17.30 będzie Msza św. w intencji mieszkańców  Rataj.
  W piątek o godz. 17.30 będzie Msza św. w intencji mieszkańców Studzieńca z ulicy Ofiar Gór Morzewskich i przyległych.                                                                                                              
 8. Na koniec  pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji tych wszystkich, których nosimy w naszych sercach, za chorych, cierpiących, umierających, przygnębionych i smutnych i nas tutaj zgromadzonych, abyśmy zanieśli wszystkim Dobrą Nowinę, od Tego który ciągle przychodzi – Pod Twoja obronę.                                                     
 9. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana Śp. Zygmunt Mendlikowski i Kazimierz Bojański. Tych zmarłych i wszystkich naszych zmarłych, których zabrakło przy wigilijnym stole powierzmy Bożemu miłosierdziu „Wieczny odpoczynek…”.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.