Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział we Mszy św. ku czci św. Cecylii i w koncercie przygotowanym przez grupy muzyczne, działające w naszej parafii i przez zaproszony chór Cantate z Margonina.
 2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym, zapraszamy w piątek o godz. 16.00 do sakramentu pokuty.
 3. W I sobotę miesiąca zapraszamy o godz. 7.30 na różaniec a potem na Mszę św. wynagradzającą za nasze grzechy i naszego Narodu. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15.00. O 14.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 4. Tego dnia o godz. 9.00 rozpoczniemy odwiedziny Chorych i Starszych z posługą sakramentalną.
 5. W najbliższą sobotę od godz. 10.30 do 12.00 dzieci ze scholi będą tworzyć adwentowe wieńce. Kto chciałby się włączyć w to dzieło, zapraszamy do salki pod kościołem.
 6. Serdecznie zapraszamy na nieszpory adwentowe rozpoczynające nowy rok liturgiczny, które odbędą się w sobotę, 2 grudnia o godz.17.30. Zachęcamy również do stworzenia domowych wieńców adwentowych, które zostaną pobłogosławione podczas modlitwy nieszporami.
 7. Od I Niedzieli Adwentu tj. od 3 grudnia do III Niedzieli Adwentu tj. 17 grudnia, przy chrzcielnicy będzie wystawiony kosz na dary świąteczne dla Seniorów. Zachęcamy do włączenia się w to szlachetne dzieło, które na pewno naszym Seniorom sprawi Bożonarodzeniową radość.
 8. Wzorem lat ubiegłych od pierwszej niedzieli Adwentu KGW w Milczu rozpoczyna w naszej parafii zbiórkę Paczuszka dla maluszka. Przy chrzcielnicy w kościele oraz w kaplicy w Milczu będą ustawione choinki, udekorowane bombkami z logo akcji i informacjami o zbiórce, a przy nich kosze na paczuszki. Zachęcamy do otwarcia serc i przygotowania paczuszek. Trafią one do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu prowadzonego przez Siostry Serafitki.
 9. Od I Niedzieli Adwentu PZC rozprowadzać będzie opłatki na stół wigilijny i świece adwentowe: duże w cenie 18 zł., małe w cenie 8 zł., w kształcie piramidy 18 zł., i w kształcie kuli 18 zł.
 10. Harcerze z chodzieskiego hufca, z drużyny wędrowniczej Orion, 3 grudnia pod kościołem zorganizują kiermasz ozdób świątecznych i łakoci. Całość zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na wyjazd do Zakopanego po Betlejemskie Światło Pokoju. Zapraszamy w imieniu harcerzy.
 11. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii p. Przemysława Marcińskiego, który poprzez akcje ,,Małe Betlejem” wspiera chrześcijan dotkniętych wojną żyjących w Palestynie. W czasie każdej Mszy św. opowie o ich aktualnej sytuacji. Bedzie można kupić rękodzieło sprowadzone prosto z Betlejem. Dochód przeznaczony jest na pomoc chrześcijanom.
 12. Przypominamy, że wypełnione karty członkowskie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym można przekazać w czasie składki jak również osobiście w zakrystii.
 13. Składka za tydzień będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła i na prezenty do dzieci z okazji wspomnienia św. Mikołaja, które przypada 6 grudnia.
 14. We wtorek 28.11.23 w ZS Rataje w godzinach od 9 do 14 odbędzie akcja honorowego oddawania krwi. Zapraszamy wszystkie pełnoletnie osoby do wzięcia udziału w akcji.
 15. Osoby, które zapisały się na koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo prosimy o wpłacanie 155 zł. Można to uczynić w biurze lub po mszach św. w zakrystii.
 16. Cały nowy tydzień, wszystkie sprawy, które nosimy w swoich sercach powierzmy teraz Naszej Matce – ,,Pod Twoją Obronę”
 17. W minionym tygodniu odeszli do Pana Śp.  Eliasz Prytuła oraz Grażyna Krupkowska. Polećmy Ich Bożemu miłosierdziu, jak również wszystkich naszych bliskich zmarłych –,,Wieczny  odpoczynek’’
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.