Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 1. Plan spowiedzi 14.XII.2019
 2. Dzisiaj, w swoje patronalne święto, przyjechały do nas Siostry Służebniczki Niepokalanego Poczęcia NMP z Gniezna wraz ze swoimi podopiecznymi, którzy zapraszają nas na kiermasz bożonarodzeniowy. Po mszach św. będą rozprowadzać własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne: świece, stroiki, szopki itp. Zachęcamy do zakupu ozdób przez co wspomożemy sfinansowanie dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 13 lat, z niepełnosprawnością różnego stopnia i dzieci zagrożone niedostosowaniem społecznym, letniego wyjazdu wakacyjnego.
 3. Bardzo dziękujemy za składkę sprzed tygodnia. Zebraliśmy 6.180 pln.
 4. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na Roraty, które odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki o 17.30.
 5. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godzinie 11.15 poświecimy dzieciom medaliki i książeczki. 
 6. Przypominamy, że w kruchcie można nabywać świece wigilijne Caritas oraz opłatki. Świece duże w cenie 13 pln., świece małe w cenie 7 pln. Za tydzień będzie można też kupić płytę z kolędami. Dochód z tej płyty zostanie przeznaczony na operację dziecka.
 7. Schola Parafialna będzie rozprowadzała sianko za symboliczny pieniążek. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoce dydaktyczne i na letni wyjazd.
 8. Do 18 grudnia, obok chrzcielnicy, będzie wystawiony kosz na dary dla potrzebujących. Parafialny Zespół Caritas pragnie przygotować paczki świąteczne i życzenia chorym i samotnym seniorom. Będzie to możliwe tylko przy Waszej ofiarności, za którą z góry dziękujemy.
 9. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do sakramentu pokuty, który ma nas przygotować nie tylko do obchodów kolejnej rocznicy narodzin Pana Jezusa, ale przede wszystkim do Jego narodzin w naszym sercu, w naszej rodzinie. Do narodzin, które mają sprawić, że będziemy najpiękniejszym darem dla innych. Dla wszystkich, którzy skorzystają z sakramentu pokuty będzie co 25 minut komunia św.
  Plan spowiedzi adwentowej, która będzie w naszej parafii w sobotę, 14 grudnia, jest podany na kartkach, obok gazetki parafialnej.
 10. Spotkanie opłatkowe dla chóru „Camerata”, „Exuadi”, Caritas i Żywego Różańca będzie w przyszłą niedzielę o godz. 17.30 w salce parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
 11. Pragniemy już dzisiaj poinformować, że od 1 stycznia 2020 roku Msza św. o godz. 11.15 będzie 15 minut wcześniej tj. o godz.11.00.
 12. Zapraszamy na prawie sześciodniową wycieczko-pielgrzymkę na Podlasie w terminie od 5 do 10 lipca 2020 roku. Koszt ok.1100 pln.. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub biurze parafialnym.
 13. W poniedziałek, 9 grudnia, w Zespole Szkół w Ratajach w godz. od 9.00 do 14.00 odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi.
 14. Na koniec naszego eucharystycznego spotkania, pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji solenizantów, chorych i nas tutaj obecnych, abyśmy jak najlepiej przygotowali się do spowiedzi adwentowej  – „Pod Twoją obronę…”.

Z serca błogosławimy     

Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.