Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, zapraszamy wszystkich Parafian na uroczystą Mszę św. odpustową ku czci naszej Patronki Matki Bożej, która z Dobrą Nowiną odwiedziła św. Elżbietę. Suma odpustowa będzie o godz. 12.30. Mszę św. odprawi i Słowo Boże wygłosi Ojciec duchowny naszego dekanatu, proboszcz parafii w Zacharzynie i Raczynie,  ks. Karol Łybek. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie do naszej Matki.
  Po Mszy odbędzie się nabożeństwo majowe. Nie będzie zatem nabożeństwa o 15.30.
 2. We wtorek przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji będzie Msza św. o godz. 17.30 w intencji dzieci, z prośbą o błogosławieństwo Boże na każdy dzień życia, miłość rodziców i odpowiedzialność za ich wychowanie.
 3. We wtorek tj. 1 czerwca, ksiądz proboszcz będzie przeżywał w naszej parafii, razem z kolegami z roku, 34. rocznicę święceń kapłańskich. Na Mszę św. o godz. 17.30 i nabożeństwo do NSPJ zapraszamy wszystkich Parafian. Przy tej okazji prosimy o modlitwę nie tylko w intencji księdza proboszcza i jego kolegów, ale i księży wikariuszy, którzy w tym roku obchodzą kolejną rocznicę święceń kapłańskich: ksiądz Łukasz 9 rocz. święceń, ksiądz Piotr 8 rocz. święceń.
 4. W czwartek przypada Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa tzw. Boże Ciało. Tego dnia obowiązuje udział we Mszy św.. W tym roku, ze względu na obostrzenia związane z zachowaniem odległości lub zakładaniem maseczki, procesja z Najświętszym Sakramentem będzie po każdej Mszy św. wokół kościoła. W czasie procesji, po Mszy św. w środę o godz. 17.30 i w czwartek o godz. 8.00, 9.30 i 11.00, będzie odśpiewany jeden fragment z czterech Ewangelii, przewidzianych na procesję. Zapraszamy wszystkich Parafian a szczególnie dzieci, które były w tym roku u I komunii św. wraz z ich rodzicami. W czasie procesji prosimy rodziców i dziadków, aby zachęcili swoje córki i wnuczki do sypania kwiatów w czasie procesji.
 5. Od wtorku rozpoczniemy nabożeństwo czerwcowe, do NSPJ. Nabożeństwo będzie od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, poza czwartkiem, w niedzielę o godz. 15.30.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym, zapraszamy w piątek o godz. 16.00 do sakramentu pokuty.
 7. W pierwsza sobotę miesiąca, zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 7.30 i na Mszę św. o godz. 8.00. Będzie to szczególna okazja, aby wynagrodzić Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze i naszej parafii grzechy. Tego dnia, po Mszy św. o godz. 8.00, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15.00. O godz. 14.30 wysłuchamy kolejnego fragmentu „Dzienniczka” św. Faustyny Kowalskiej, odmówimy koronkę i litanię do Miłosierdzia Bożego a na koniec przyjmiemy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 8. Odwiedziny Chorych i Starszych prosimy zgłaszać na telefon.
 9. Na zakończenie pomódlmy się przez  wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji chorych, solenizantów, dobrodziejów, dzieci i nas wszystkich  – „Pod Twoja obronę…”.
 10. Zadziwienie Bogiem, staje się zarazem wezwaniem. Nakazuje troszczyć się o kształt człowieczeństwa w sobie, a także w drugim człowieku, który żyje obok nas. Na zadziwienie się Bogiem w drugim człowieku przyjmijmy błogosławieństwo Trójcy Przenajświętszej.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.