Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 1. Dziękujemy za dzisiejszą składkę, którą przeznaczymy na planowane inwestycje.
 2. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem Parafian i Gości, którzy uczestniczyli w odpuście ku czci naszej Patronki.
 3. W tym miesiącu, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe (poza czwartkiem – Boże Ciało). W niedzielę nabożeństwo o godz. 15.30. Natomiast w przyszłą niedzielę nabożeństwo czerwcowe odbędzie się po Mszy o godz.9.30.
 4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tzw. Boże Ciało. Tego dnia obowiązuje nas udział we Mszy św..Msze św. z uroczystości w naszym kościele w środę o 17.30 a w czwartek o 8.00 i 9.30. Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy z naszego kościoła procesja przez miasto z Najświętszym Sakramentem do kościoła św. Floriana. W Boże Ciało ołtarze będą przy ul. Wiosny Ludów (PZM) i przy posesji Państwa Michalaków.
  Do przygotowania ołtarzy prosimy rodziców LSO i scholi dziecięcej.
  Osoby zainteresowane prosimy  do niesienia baldachimu i feretronów.
  Zapraszamy  wszystkich Parafian do  udziału we Mszy św. i procesji. Niech to będzie wyraz naszej wiary   w żywą obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii i prośbą, aby nam wszystkim błogosławił i poprzez ofiarowaną Miłość budował jedność. W czasie tzw. oktawy Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe będzie wraz z procesją wokół kościoła.
 5. Wzorem lat ubiegłych przy wejściu do kościoła będzie wystawiony kosz na kwiaty, które wykorzystamy w procesjach.
  Przy tej okazji bardzo prosimy dziewczynki, aby sypały kwiaty w czasie procesji. W czasie odpustu były tylko 4 dziewczynki i jeden chłopiec, którym bardzo dziękujemy. Prosimy też rodziców i dziadków, aby w sposób dla siebie właściwy zachęcili swoje córki i wnuczki.
 6. Na piątek, 9 czerwca Ksiądz Prymas udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania charakteru pokutnego tego dnia, z zachowaniem wszystkich pozostałych przepisów prawa.
 7. W przyszłą sobotę po nabożeństwie czerwcowym zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem do kaplicy.
 8. 11 czerwca w czasie Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywali rocznicę komunii dzieci. Spowiedź dzieci i ich najbliższych będzie w sobotę o godz. 10.00.
 9. Pragniemy poinformować zainteresowanych rodziców dzieci, które pójdą za rok do I komunii św., że 5 maja będzie grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, 12 maja grupa dzieci ze „Dobrej Szkoły” z Rataj, ze Szkoły Podstawowej ze Strzelec i Oleśnicy.
 10. Przypominamy, że 10 i 11 czerwca będziemy gościć Siostrę Nullę ze Wspólnoty Sióstr Uczennic krzyża z Przybiernowa. Siostra Nulla podczas diagnozy lekarskiej usłyszała, że zostały jej trzy miesiące życia. Rozpoczęła się intensywna modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem kard. Wyszyńskiego. W końcu nastąpił przełom, który uznano za cud! Siostra Nulla podczas beatyfikacji niosła relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Towarzyszyć nam będzie przez całą niedzielę. Do nabycia będzie książka, która jest świadectwem tego co się wydarzyło w jej życiu.
 11. Burmistrz Miasta Chodzieży wraz z Miejskim Ośrodkiem Rozwiązywania Problemów Alkoholowych serdecznie zapraszają do udziału w XVII Rajdzie Rodzinnym na Gontyniec. Rajd odbędzie się w sobotę tj. 10 czerwca w Parku 3 Maja w Chodzieży (u Żyda). Dokładny program jest wywieszony w gablocie.
 12. Na koniec naszej modlitwy pomódlmy się do naszej Matki i Patronki naszej parafii w intencji pokoju, chorych, młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania i nas tutaj zgromadzonych – „Pod Twoją obronę (…)”.
 13. W ostatnim tygodniu odeszły do Pana Śp. Irena Tomaszewska i Dorota May. Polećmy te osoby i wszystkich zmarłych z naszej parafii, Bożemu Miłosierdziu – „Wieczny odpoczynek (…)”.   
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.