Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. We wtorek, 31. maja o godz. 17.30, we wspomnienie Nawiedzenia NMP, przypada Odpust ku czci naszej Patronki. Mszę św. odpustową odprawi i Słowo Boże wygłosi Ksiądz Adam Wawrzyniak. Po Mszy św. Ksiądz Neoprezbiter udzieli uroczystego błogosławieństwa prymicyjnego. Na uroczystości odpustowe zapraszamy wszystkich Parafian i Gości.
  W związku z tym jakże ważnym wydarzeniem prosimy o modlitwę w intencji Ks. Adama i Tych, którzy wraz z Nim otrzymają święcenia i rozpoczną wspaniałą przygodę z Panem Jezusem.
 2. Na Odpust Parafialny prosimy dziewczynki o sypanie kwiatów w czasie procesji z Najświętszym Sakramentem, wokół kościoła.
 3. Zbiórka dla ministrantów i lektorów w poniedziałek 30. maja po wieczornej Mszy św..
 4. Na nabożeństwo majowe zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 i w poniedziałek, po wieczornej Mszy św.. Od 1 czerwca zapraszamy po Mszy św. o godz. 17.30, na nabożeństwo do NSPJ.
 5. W środę tj. 1 czerwca, we wspomnienie św. Justyna, przypada Dzień Dziecka. Z tej okazji zapraszamy dzieci na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 6. Apel Jasnogórski i różaniec w intencji pokoju na świecie w środę o 21.00.
 7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym zapraszamy w piątek od godz. 16.00 do sakramentu pokuty.
 8. W sobotę od godz. 9.00 rozpoczniemy odwiedziny Chorych i Starszych z posługą sakramentalną.
 9. Dzisiaj, po każdej Mszy św., Panie z PZC będą sprzedawały dekorację, które przyozdobią i upiększą naszą parafię na Nawiedzenie Kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.
 10. W naszej parafii prowadzona jest zbiórka na rzecz Fundacji Humanitarnej „Redmptoris Misso”. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję „Kup Pan szczotkę”, polegającą na zbiórce szczotek do zębów, past do zębów i mydła w kostce, które zostaną przekazane potrzebującym mieszkańcom Afryki. Środki te można składać w koszu obok chrzcielnicy do 5 czerwca włącznie. Będzie to z pewnością wspaniały uczynek miłosierdzia na rzecz drugiego człowieka.
 11. Składka za tydzień będzie przeznaczona na rachunki i remonty w naszej parafii.
 12. Na koniec pomódlmy się do naszej Matki i naszych Patronów w intencji chorych, solenizantów, dobrodziejów, uchodźców, o pokój, o dobre przygotowanie i świętość dla kapłanów, którzy wczoraj przyjęli święcenia kapłańskich i o dobre i owocne przygotowanie do nawiedzenia obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej – „Pod Twoją obronę (…).

 

Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.