Uroczystość Wniebowzięcia NMP

  1. Dzisiaj, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej, będzie po ogłoszeniach błogosławieństwo kwiatów, ziół i zboża.
  2. Tego też dnia przypada wspomnienie Bitwy Warszawskiej w roku 1920, która przeszła do historii pod nazwą Cudu nad Wisłą. W tym dniu dziękujemy Matce Bożej Łaskawej za to, że tak jak w XVII wieku przed zarazą, uratowała Warszawę i Polskę przed najazdem bolszewików. 
  3. Ksiądz Grzegorz Pawlaczyk, którego gościliśmy przed tygodniem w naszej parafii, serdecznie dziękuje za okazane serce i pomoc materialną w ewangelizacji Rumunii i Mołdawii. Ksiądz Grzegorz zebrał 3 737 złotych i 30 groszy. Ksiądz misjonarz zapewnia o modlitwie o ponownie i nią prosi, zapraszając jednocześnie do słuchania komentarzy biblijnych na stronie grzegorzpawlaczyk.com.
  4. We wtorek, po wieczornej Mszy św., zapraszam na plebanię Zelatorów i Zelatorki Żywego Różańca.
  5. Wyjazd na wycieczko-pielgrzymkę w Góry Świętokrzyskie będzie w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 z przystanku, przy kościele.
  6. A teraz pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji naszej Ojczyzny, chorych, solenizantów, dobrodziejów, pielgrzymów, osób uzależnionych od alkoholu i wszelkich innych uzależnień i nas tutaj obecnych – „Pod Twoja obronę”.
  7. W tym tygodniu odeszli do Pana Śp. Jarosław Rolbiecki, Stefan Kulwas i Henryk Schmidt. Polećmy Ich i naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu – „Wieczny odpoczynek…”
  8. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo i stańmy się siewcami Bożego pokoju we współczesnym świecie.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.