Uroczystość Wszystkich Świętych

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele i na filiach będą według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz.16.00. Ze względu na epidemię nie będzie Mszy św. i  procesji na cmentarzu św. Floriana i na filiach.
 2. 2 listopada przypada Wspomnienie Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 8.00, 16.00 i 18.00. Mając na uwadze decyzje Papieża Franciszka pragniemy poinformować, że w tym roku, ze względu na epidemię, od 1 do 30  listopada, każdego dnia, można uzyskać odpust zupełny dla jednego zmarłego. Warunek jaki musimy spełnić to stan łaski uświęcającej, nawiedzenie kościoła lub cmentarza i modlitwa za osobę zmarłą.
 3. Różaniec w intencji zmarłych, polecanych w wymieniankach jednorazowych, będziemy odmawiać w Dzień Zaduszny o godz. 17.30 a  o godz. 17.00  w pozostałe dni tygodnia.
 1. W biurze parafialnym można składać wymienianki jednorazowe i roczne. Blankiety są wyłożone na stoliku, pod chórem. Wymienianki roczne rozpoczniemy czytać od pierwszej niedzieli adwentu. Pamiętajmy, że wymienianki to nie tylko piękna i bogata tradycja Kościoła, ale również modlitwa całej wspólnoty za naszych zmarłych. Wierzymy, że nasi zmarli na tę modlitwę czekają.
 2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym w piątek o godz. 16.00 będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. Co 20 minut będzie można przyjąć komunię św..
 3. W I sobotę miesiąca przed Mszą św. o godz. 8.00 odmówimy różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy i profanację miejsc świętych. Po modlitwie na różańcu będzie Msza św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracja potrwa do godz. 15.00. O godz. 14.30 zapoznamy się z kolejnym fragmentem „Dzienniczka” św. Faustyny Kowalskiej, odmówimy koronkę i litanię do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.
 4. Odwiedziny Chorych i Starszych z posługą sakramentalną tylko na telefon.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 6. Przypominamy, że od 24. października w naszej świątyni na Mszy św. może uczestniczyć 159 osób.
 7. W poniedziałek biuro parafialne będzie nieczynne.
 8. Naszych chorych i cierpiących parafian, jubilatów, solenizantów, dobrodziejów i nas tutaj obecnych polećmy teraz naszej Matce – Pod Twoją obronę… .
 9. 12.  W ostatnim tygodniu odeszli do Pana Śp. Henryk Zając, Grzegorz Spitulski i Anna Pawlewska. Polećmy Ich Bożemu Miłosierdziu – ” Wieczny odpoczynek…”.                                                                                                                                   
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.