Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Największy dar Zmartwychwstałego dla wierzących to Duch Święty. To On zrodził Kościół pod krzyżem i w Wieczerniku. To On przemienił zalęknionych apostołów w odważnych i niezłomnych głosicieli Ewangelii i świadków gotowych zapłacić życiem za prawdę, którą głoszą. To On dziś czyni nas uczestnikami posłania Jezusa, ludźmi misji. To On odpuszcza nam grzechy i leczy zranione serca. To On jest źródłem miłości w naszych sercach! Prośmy Matkę Bożą, naszą Patronkę, która dzisiaj obchodzi w naszej parafii swoje święto, abyśmy po tej Mszy św. wyszli z tego naszego Wieczernika i wszędzie świadczyli o miłości, którą otrzymaliśmy od Ojca, Syna i Ducha Świętego.
 2. Jak już z pewnością wszyscy wiedzą od dzisiaj możemy uczestniczyć we Mszy św. bez żadnych ograniczeń co do ilości osób  z zachowaniem 2 m. odległości od siebie i z maseczką na twarzy.
 3. Jutro w Święto Matki Kościoła, rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe, które będzie od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 15.30.
 4. Jutro też przeżywamy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji będzie Msza św. o godz. 17.30 w intencji dzieci z prośbą o błog. Boże na każdy dzień ich życia, miłość rodziców i odpowiedzialność za ich wychowanie. Zapraszamy dzieci.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym zapraszamy w piątek o godz. 16.00 do sakramentu pokuty, z którego będzie można skorzystać w  salkach parafialnych.
 6. W miesiącu czerwcu nie będziemy odwiedzać Chorych i Starszych z posługą sakramentalną. Kto chciałby jednak skorzystać z posługi, prosimy o kontakt telefoniczny.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 7.30 i na Mszę św. o godz. 8.00. Będzie to szczególna okazja, aby wynagrodzić Niepokalanemu Sercu Maryi, za nasze i naszej parafii grzechy.
 8. Tego samego dnia, po Mszy św. o godz. 8.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15.00. O 14.30 wysłuchamy kolejnego fragmentu Dzienniczka Siostry Faustyny, odmówimy koronkę i litanię do Miłosierdzia Bożego a na koniec przyjmiemy błogosławieństwo.
 9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 10. 14 i 21 czerwca na Mszy św. o godz. 14.00, pragniemy przyjąć do I komunii świętej te dzieci, które zostały zgłoszone przez rodziców u katechetów. Przy tej okazji pragniemy też przypomnieć, że uroczystość I komunii św. jest zaplanowana na 27 września.
 11. Na koniec naszego eucharystycznego spotkania, pomódlmy do Matki Bożej i naszych Patronów w intencji solenizantów, tych którzy będą mieli urodziny, chorych, starszych, dzieci i całą naszą wspólnotę parafialną – „Pod Twoja obronę”.
  W ostatnim tygodniu odeszli do Pana Śp. Edmund Kaczmarek i Leokadia Rębacz. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – „Wieczny odpoczynek…”
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.