Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.
 2. Jutro przypada Święto NMP Matki Kościoła oraz dzień modlitw katolików całego świata w intencji Kościoła w Chinach.
 3. W środę przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie modlić się w intencji naszych Mam, prosząc dla żyjących o potrzebne łaski na każdy dzień a dla zmarłych o doświadczenie pełni szczęścia w królestwie Bożym.
 4. W czwartek Kościół obchodzi Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 5. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, zapraszamy wszystkich Parafian na uroczystą Mszę św. odpustową ku czci naszej Patronki Matki Bożej, która z Dobrą Nowiną odwiedziła św. Elżbietę. Suma odpustowa będzie o godz. 12.30. Mszę św. odprawi i Słowo Boże wygłosi Ojciec duchowny naszego dekanatu, proboszcz parafii w Zacharzynie i Raczynie,  ks. Karol Łybek. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie do naszej Matki.
 6. Przy tej okazji kierujemy też serdeczne zaproszenie do dziewczynek, aby sypały kwiaty        w czasie odpustu i podczas procesji Bożego Ciała. Próba dla dziewczynek odbędzie się w czwartek o godz. 16.30. Rodziców i dziadków prosimy o zachęcenie swoich córek i wnuczek do towarzyszenia Panu Jezusowi w czasie procesji. W kościele, przy chrzcielnicy, będzie wystawiony kosz na kwiaty.
 7. Ministrantów i lektorów oraz wszystkich chętnych chłopców, zwłaszcza tych, którzy w tym czasie przyjęli Pierwszą Komunię Świętą zapraszamy na zbiórkę. Zbiórka odbędzie się w sobotę w kościele o 10.00.
 8. W przyszły wtorek tj. 1 czerwca, ksiądz proboszcz będzie przeżywał w naszej parafii, razem z kolegami z roku, 34. rocznicę święceń kapłańskich. Na Mszę św. o godz. 17.30 i nabożeństwo do NSPJ zapraszamy wszystkich Parafian.
 9. Przypominamy, że wycieczko-pielgrzymka na Podlasie będzie od 4 do 9 lipca. Wyjazd w niedzielę o godz. 12.00, spod kościoła. W związku z tym prosimy, aby osoby, które się zgłosiły dopłaciły resztę pieniędzy do 30 maja. Koszt 1 250 złotych.
 10. Na zakończenie pomódlmy się przez  wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji chorych, solenizantów, dobrodziejów, dzieci, które przystąpiły i przystąpią do I komunii       św. i nowego biskupa pomocniczego dla naszej diecezji – „Pod Twoja obronę…”.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana  Śp. Anna Zawilska, Anna Klofik, Antoni Jankowski i Maria Śramska. Polećmy Ich i wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu – „Wieczny odpoczynek…”.
 12. Bóg potrzebuje człowieka, aby dokonać przemiany świata i ludzi w dzieło miłości. Potrzebuje każdego człowieka. Ciebie i mnie! Kto raz doświadczył w sobie prawdziwej miłości, ten łatwo zrozumie, do czego miłość jest zdolna. Niech błogosławieństwo Ojca, Syna i Ducha Świętego będzie dla nas pomocą w niesieniu i okazywaniu miłości braciom i siostrom.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.