Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

1. Życzenia wielkanocne
  2. Jutro drugi dzień świąt w oktawie Wielkanocy. Tego dnia Msze św. w kościele i na filiach tak jak w niedzielę.
  1. Do najbliższej niedzieli, w którą przypada Święto Miłosierdzia Bożego, trwa oktawa Wielkanocy. Kościół w ten sposób przedłuża radość ze Zmartwychwstania Pana Jezusa.
  1. Od jutra rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego, przed Świętem Miłosierdzia. W związku z tym,  dzisiaj i jutro odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.50, natomiast od wtorku do piątku o godz. 17.20.
  1. Przypominamy, że na Mszy św. nie może być więcej niż 5 osób, poza osobami, które podejmują posługę. W pierwszej kolejności powinny to być osoby, które mają intencje za swoich bliskich, żyjących i zmarłych.
  1. Pragniemy też przypomnieć, że I komunię św. dzieci, po uzgodnieniu z częścią rodziców, przenosimy na 27 września 2020 roku. W związku z tym prosimy rodziców o zrozumienie i współpracę z  katechetami w przygotowaniu dzieci do tej uroczystości. Ze względu na epidemię i na wakacje, czasu na przygotowanie nie będzie za wiele.
  1. Ze swej strony zapewniamy wszystkich Parafian, że jesteśmy też gotowi pomagać osobom, które tej pomocy najbardziej potrzebują.
  1. Wszystkim tym, którzy w tym czasie nas wspomagają i to na różny sposób a jest ich wielu,  składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. Na koniec naszego eucharystycznego spotkania, pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej w intencji solenizantów, tych którzy będą mieli urodziny, chorych a zwłaszcza zarażonych pandemią koronawirusa, naukowców i lekarzy, aby znaleźli odpowiednie lekarstwo oraz w intencji wszystkich Parafian i ich najbliższych, aby cieszyli się nadzieją, która płynie do Jezusa Zmartwychwstałego, Zwycięzcy piekła i szatana – Pod Twoją obronę…
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.