V Niedziela Wielkanocna

 1. Bardzo dziękujemy za składkę sprzed tygodnia, na Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie. Zebraliśmy 3 684 złote i 80 groszy.
 2. Słowa wdzięczności kierujemy też pod adresem tych wszystkich, którzy złożyli daninę diecezjalną. Daninę diecezjalną złożyło 559 osób i rodzin. Do tej pory zebraliśmy 22 260 złotych. Na różne instytucje kościelne jesteśmy zobowiązani, jako parafia, przekazać 27 305 złotych i 76 groszy a na Seminarium Duchowne 10 220 złotych.
 3. W ostatnim tygodniu podjęliśmy prace remontowe związane z opłotowaniem plebanii i ogrodu jak również odnowieniem mebli w zakrystii. W tym tygodniu rozpoczniemy prace związane z konserwacją figury Matki Bożej i św. Elżbiety.
 4. Na nabożeństwo majowe zapraszamy od poniedziałku do soboty, po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 15.30. Niech nasz udział w nabożeństwie będzie przygotowaniem do nawiedzenia Kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.
 5. Dzisiaj, Chodziescy Strażacy oraz Burmistrz Miasta Chodzieży zapraszają wszystkich mieszkańców na obchody Dnia Patrona Miasta Chodzieży św. Floriana oraz świętowania Powiatowego Dnia Strażaka i Jubileuszy: 120-lecia OSP Chodzież i 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej. Uroczystości rozpoczną się o godz.12.30 Mszą św. w Kościele p.w. św. Floriana w Chodzieży, następnie o 13.30 odbędzie się apel na Rynku, a o 15.30 piknik strażacki dla mieszkańców na terenach MOSiR. Szczegóły na plakatach rozwieszonych w mieście.
 6. W czwartek tj. 19 maja, zapraszamy Radę Duszpasterską na spotkanie, na plebanii. W czasie spotkania przygotujemy Uroczystość Ciała i Krwi Pana Jezusa i nawiedzenie kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.
 7. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na Msze i spotkanie modlitewne w piątek o godz.17.30.
 8. Apel Jasnogórski i różaniec w intencji pokoju na świecie w środę i w sobotę o 21.00.
 9. Dnia 4 czerwca odbędzie się Lednica 2000. Z naszego dekanatu organizowany jest wyjazd na jutrznię do Gniezna, która odbędzie się o godz. 9.00, następnie przejazd na pola lednickie. Wyjazd o godz. 7.00, a powrót ok. godz. 3.00. Koszt 30 zł. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
 10. Osoby, które zgłosiły się na wycieczko-pielgrzymkę w Góry Sowie i Stołowe, prosimy o zgłoszenie i uiszczenie kosztów zaplanowanej wycieczki. Koszt w zależności od ilości osób od 1500 do 1650 złotych.
 11. Na koniec pomódlmy się do naszej Matki i naszych Patronów w intencji chorych, solenizantów, dobrodziejów, uchodźców, o pokój, o dobre przeżycie I komunii świętej dzieci i o dobre i owocne przygotowanie do nawiedzenia obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej – „Pod Twoją obronę (…).
 12. W minionym tygodniu odeszła do Pana Śp. Pelagia Małecka . Zmarłą  i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu – ” Wieczny odpoczynek (…).
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.