V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziękujemy za dzisiejszą składkę, którą przeznaczymy na rachunki i przygotowanie wystroju kościoła na Wielkanoc.
 2. Tak, jak podaliśmy przed tygodniem, dzisiaj,  rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które będą przygotowaniem do jak najlepszego przeżycia Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego i nawiedzenia kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, które będziemy przeżywali z 10 na 11 lipca tego roku. Rekolekcje poprowadzi Ks. Marcin Modrzyński, koordynator stowarzyszeń, ruchów  i organizacji działających w naszej diecezji.  Nauki rekolekcyjne będą o godz. 8.00 i 17.30. W poniedziałek, po Mszy św. będzie adoracja z modlitwą o uzdrowienie, we wtorek adoracja z modlitwą o uwolnienie i w środę adoracja z modlitwą o Ducha Świętego. Ofiary pieniężne zebrane w środę, będą przeznaczone dla rekolekcjonisty. Na rekolekcje wszystkich serdecznie zapraszamy.
 3. Dzisiaj, a nie przed tygodniem,  jak podaliśmy w ostatnią niedzielę,  będzie można nabyć gipsowe zajączki do pomalowania przez dzieci. Figurki przygotowała młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Marii Grzegorzewskiej w Chodzieży. Ofiary za sprzedane ozdoby zostaną w całości przekazane na pomoc dzieciom z 4.    Chodzieskie Stowarzyszenie Patriotyczne, przed kościołem,  będzie zbierało podpisy poparcia inicjatywy nadania rondu przy naszym kościele nazwy „Rondo Rotmistrza Witolda Pileckiego”.
 4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci będzie w piątek o godz. 17.00.
  Droga Krzyżowa dla pozostałych członków naszej parafii będzie o godz. 19.30 na cmentarzu w intencji zmarłych i tych wszystkich, którzy zginęli na Ukrainie. Serdecznie zapraszamy.
 5. Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym będzie w niedzielę o godz. 15.15.
 6. W środę i w sobotę o godz. 21.00, zapraszamy na Apel Jasnogórski i modlitwę różańcową w intencji pokoju na Ukrainie.
 7. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie dla uchodźców w salce, pod kościołem.
 8. W tym tygodniu będzie szczególna okazja, aby przystąpić  do sakramentu pokuty, który pozwoli nam skorzystać  z bogactwa Bożej łaski. Z posługą sakramentalną w konfesjonale będzie na Was czekać od poniedziałku do czwartku od godz. 16.30 do 17.30, w piątek od 16.00 do 17.30 i w sobotę od 11.00 do 12.30, popołudniu od 15.00 do 16.00 i wieczorem od 20.00 Na  sobotę są zaproszeni kapłani z Ujścia i Zacharzyna. Bardzo prosimy, abyście skorzystali z tego zaproszenia.
 9. W przyszłą niedzielę PZC rozprowadzać będzie, przed kościołem, przed każdą Mszą św. palmy wielkanocne.
 10. W Niedzielę Palmową uroczysta procesja z palmami będzie w czasie Mszy św. o godz. 11.00. Rozpoczęcie odbędzie na zewnątrz, przy figurze Matki Bożej.
 11. Urząd Miejski w Chodzieży informuje, iż 9 kwietnia, w sobotę w godzinach od 10.00 do 14.00 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Staszica odbędzie się Spotkanie Informacyjne pt. „Razem w Chodzieży” dla Gości z Ukrainy przebywających w Chodzieży oraz mieszkańców, którzy udzielają im wsparcia. Na Spotkaniu przekażemy najważniejsze bieżące informacje dot. wsparcia i spraw związanych z pobytem na terenie naszego miasta, w zakresie rejestracji PESEL, poszukiwania pracy, pomocy społecznej, szkoły i zajęć dodatkowych. Jeśli gościcie Państwo Ukraińców lub znacie osoby, którym takie informacje będą potrzebne, prosimy o ich przekazanie.
 12. Na koniec pomódlmy się do naszej Matki i naszych Patronów w intencji chorych, solenizantów, dobrodziejów, uchodźców, o pokój na świecie i dobre przygotowanie do sakramentu pokuty – „Pod Twoją obronę (…).
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.