V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziękujmy Bogu za nadzieję życia i zmartwychwstania, którą nas napełnia Chrystus przez swą ofiarę na krzyżu i na tym ołtarzu.
 2. Przypominamy, że nabożeństwo Drogi krzyżowej dla dzieci odbędzie w piątek o godz. 17.00.
  W najbliższy piątek tj. 31 marca, nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbędzie się ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie będzie w kościele św. Floriana o godz. 19.15. Serdecznie zapraszamy.
 3. Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00.
 4. Dzisiaj, rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi Rzecznik Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie Ksiądz doktor Remigiusz Malewicz. Nauki rekolekcyjne będą od poniedziałku do środy w czasie Mszy św. o godz. 8.00 i 17.30.
 5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w czwartek (30.03) po wieczornej Mszy św.
 6. Za tydzień przypada I sobota miesiąca. W związku z tym zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na różaniec i Mszę św. o godz.7.30. W czasie modlitwy różańcowej i Mszy św. pragniemy wynagrodzić Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy i Narodu. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15.00. O 14.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 7. W sobotę, 1 kwietnia, przypada w naszej parafii spowiedź wielkanocna. Spowiedź będzie od 11.00 do 12.30, popołudniu od 15.00 do 16.00 i wieczorem od 20.00 do 21.00. Serdecznie zapraszamy i prosimy o przekazanie informacji swoim bliskich i znajomym.
 8. Odwiedziny Chorych i Starszych z posługą sakramentalną będzie od 9.00 w Wielki Piątek.
 9. 2 kwietnia, po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 10. Tego też dnia o godz. 19.00 rozpocznie się, po covidowej przerwie, przy naszym kościele, Misterium, którego tematem będą słowa „Ojcze nasz (.. )” i 7 sakramentów. Szczegółowe informacje podane są na plakacie. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolic. W związku z tym prosimy o nieparkowanie samochodów na parkingu przed kościołem.
 11. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Patriotyczne zaprasza wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w spotkaniu w czasie którego będziemy mogli wyrazić, poprzez swoje przybycie, poparcie dla Ojca Świętego Jana Pawła II . Spotkanie rozpocznie się o 21.37, na rynku, koło kościoła św. Floriana.
 12. W Niedzielę Palmową PZC rozprowadzać będzie, przed kościołem, przed każdą Mszą św. palmy wielkanocne.
  Procesja z palmami będzie w czasie Mszy św. o godz. 11.00.
 13. Za tydzień, składka z każdej Mszy św. będzie przeznaczona na rachunki i remonty w podziemiach naszego kościoła.
 14. Na koniec pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji nas tutaj zgromadzonych, chorych, starszych, rodzin, o pokój na świecie, światło Ducha Świętego dla Rekolekcjonisty i o jak najlepsze przeżycie rekolekcji i przygotowanie do sakramentu pokuty – „Pod Twoja obronę (…). 
 15. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana Śp. Rafał Czarnecki, Kazimierz Matz i Irena Lorenc. Tych zmarłych i wszystkich zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej polećmy Bożemu Miłosierdziu -„Wieczny  odpoczynek(…)”.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.