V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Bardzo dziękujemy Tym Parafianom , którzy  uczestniczyli we Mszy św. z Księdzem Biskupem na filiach. Słowa wdzięczności kieruje również Ksiądz Biskup.
 2. Serdecznie  zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu w środę wieczorem w kaplicy, po nabożeństwie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. Dziękujemy za przygotowanie i za  udział w Drodze Krzyżowej z kościoła do kaplicy w Milczu.
 4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci będzie o godz. 17.00.
  Pozostałych członków naszej wspólnoty parafialnej zapraszamy na  nabożeństwo Drogi Krzyżowej 22 marca, która po Mszy św. o godz. 17.30, wyruszy z naszego kościoła do kościoła św. Floriana.
  Przy tej okazji z pewnym wyprzedzeniem, zapraszamy też do udziału w Misterium Męki Pańskiej, którego hasłem przewodnim w tym roku będzie „Zaufać”. Już po raz siódmy, nasi Parafianie, przygotowali autorski scenariusz, poddając  refleksję nad śmiercią Chrystusa w oparciu o troski życia codziennego. Misterium odbędzie się przed naszym kościołem w Niedzielę Palmową tj. 24 marca o godz. 18.00. Całe dzieło związane z przygotowaniem polecamy Waszej modlitwie. Zachęcamy, aby ten termin sobie zarezerwować i wspólnie z rodziną i znajomymi spotkać się i odpowiedzieć na pytanie „czy rzeczywiście ufam?”.
 5. Nabożeństwo Gorzkich  Żalów z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00.
 6. W sobotę tj. 23 marca, przypada w naszej parafii spowiedź wielkanocna. Spowiedź będzie od 11.00 do 12.30, popołudniu od 15.00 do 16.00 i wieczorem od 20.00 do 21.00.
  Zapraszamy i prosimy nie odkładać spowiedzi świętej na ostatnie dni Wielkiego Postu.
 7. W Niedzielę Palmową, która przypada za tydzień, PZC będzie rozprowadzać, przed kościołem lub w kruchcie, przed każdą Mszą świętą palmy wielkanocne.
 8. Tego dnia procesja z palmami będzie w czasie Mszy św. o godz. 11.00. Procesję rozpoczniemy przy figurze Matki Bożej.
 9. Odwiedziny Chorych i Starszych z posługą sakramentalną będą od godz. 9.00 w Wielki Piątek.
 10. Pragniemy poinformować, że w sobotę zakończyliśmy prace  związane z krystalizacją posadzki w prezbiterium naszego kościoła.  Koszt 20 000 złotych. Przy tej okazji dziękujemy jednej anonimowej osobie za przekazanie na ten cel 18 000 złotych.
 11. W związku z przeniesieniem koncertu zespołu Stare Dobre Małżeństwo w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy na 15 maja b.r. zostało jeszcze 15 wolnych miejsc. Chętnych zapraszamy, aby zapisywali się w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 12. W Zespole Szkół w Ratajach w poniedziałek 25.03. w godz. od 9.00 do 14.00 odbędzie akcja honorowego oddawania krwi. Zapraszamy wszystkie pełnoletnie osoby do udziału w akcji. 
 13. Chór kameralny Exaudi kieruje podziękowania dla Państwa Marii i Pawła Smektałów, którzy sfinansowali wyjazd do Gniezna, gdzie chór mógł zaśpiewać w Bazylice Prymasowskiej w Gnieźnie i spełniać swoje artystyczne marzenia.
 14. Na koniec pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji tych wszystkich, których nosimy w naszych sercach, za chorych, cierpiących, umierających i nas tutaj obecnych – ,,Pod Twoją Obronę”. 15. W minionym tygodniu odeszli  do Pana Śp. Sylwester Kośmicki i Stanisław Zwierowicz. Polećmy Bożemu Miłosierdziu naszych zmarłych Parafian, jak również wszystkich zmarłych z naszych rodzin i parafii  –,,Wieczny  odpoczynek’’.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.