V Niedziela zwykła

 1. Pomyślmy jak możemy dodawać smaku niczym sól do życia w dzisiejszym świecie ? Pomyślmy jak możemy świecićw swojej codzienności? Co nią jest? Jakie mamy światło w sobie – a na pewno je mamy, skoro Jezus tak mówi – i jak go używamy? Jeśli potrzeba wysiłku, zastanówmy się jak światło z siebie wykrzesać (dosłownie)? Nie zapomnijmy także podziękować Bogu za to światło, którym już bijemy i wypełniamy życzenie Jezusa z dzisiejszej Ewangelii.
 2. Bardzo dziękujemy osobom z Żywego Różańca za prowadzenie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 3. Bardzo dziękujemy za składkę remontowo-budowlaną, sprzed tygodnia, która zostanie przeznaczona na ogrzewanie kościoła, odnowienie posadzki w kaplicy i na zakup naczyń liturgicznych.  Zebraliśmy 5 362 pln. i 40 gr.
 4. Pragniemy też poinformować, że z tegorocznej kolędy, dzięki Waszej ofiarności, zebraliśmy 36 270 pln.. Pieniądze zostaną przeznaczone na ekspertyzę budowlaną naszego kościoła, naprawę dachu, zakup nagłośnienia bezprzewodowego i nagłośnienia pielgrzymkowego. Jeśli coś zostanie, to wpłacimy na konto naszej parafii. Pieniądze tam zgromadzone przeznaczymy na malowanie kościoła, które planujemy za 2 lub 3 lata.
 5. We wtorek tj.11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. W związku z tym zapraszamy Chorych i Starszych na Mszę św. o godz. 10.00, w czasie której udzielimy sakramentu chorych. Po Mszy św. zapraszam wszystkich, w imieniu księży i PZC, do salek na poczęstunek. Bardzo proszę osoby, które mają transport, aby pomogły Chorym i Starszym w dotarciu na Mszę i spotkanie.
 6. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na spotkanie, które będzie miało nieco inną formę. Spotykamy się we wtorek 11 lutego o godzinie 15.30 w kinie Noteć na koncercie ewangelizacyjnym „Wyrwani z Niewoli” (dla kandydatów do bierzmowania obecność obowiązkowa).
 7. Zbliża się powoli czas rozliczeń podatkowych, dlatego prosimy o przekazanie 1% z podatku na PZC, działający w naszej parafii. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na prezenty dla dzieci z okazji dnia dziecka, św. Mikołaja jak również na paczki żywnościowe i pomoc materialną dla samotnych seniorów. Kartki z numerem KRS są wyłożone na stoliku. Z góry bardzo dziękujemy.
 8. Pragniemy też poinformować, że we wtorek i piątek są wolne intencje na Mszy o godz. 8.00.
 9. W niedziele 23 lutego w naszej parafii będziemy gościć Ewangelizatora, autora poczytnych książek p. Arkadiusza Łodziewskiego, który na każdej Mszy podzieli się świadectwem wiary.
 10. Na koniec naszego eucharystycznego spotkania, pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej w intencji solenizantów,  tych którzy będą mieli urodziny, chorych i wszystkich Parafian oraz Gości, aby sola dla ziemi i światłem dla świata – „Pod Twoją obronę…”.
 11. Odeszli do Pana Śp. Adam Jackowiak i Bronisława Majowicz. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu – „Wieczny odpoczynek…”.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.