V Niedziela zwykła

 1. Bardzo dziękujemy za dzisiejszą składkę, którą przeznaczymy na opłatę rachunku za gaz i energię elektryczną.
 2. Siostry Serafitki z całego serca dziękują za wspólną modlitwę, za każde dobre słowo i uśmiech, oraz za kwotę którą uzbierały w wysokości 5 734 złote i 28 groszy oraz 1 euro.
 3. Dzisiaj Mszą św. o godz. 12.30 rozpoczniemy oficjalnie VIII obchody Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa. W czasie Mszy św. będziemy modlić się za małżeństwa z naszej parafii i całego powiatu. Obecni na Mszy św. małżonkowie będą mogli uroczyście odnowić przysięgę małżeńską.
 4. 11 lutego w sobotę, przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Tego dnia przypada Światowy Dzień Chorych. W związku z tym zapraszamy wszystkich Chorych i Starszych na Mszę św. o godz. 10.00. W czasie Mszy św. udzielimy sakramentu chorych. Po Mszy św. zapraszamy na poczęstunek do naszej salki. Przy tej okazji prosimy najbliższych z rodziny i sąsiadów o przywiezienie tych osób, które o własnych siłach nie będą mogły dotrzeć do kościoła.
 5. Ks. Łukasz odwiedzi Chorych i Starszych z posługą sakramentalną w sobotę, 11 lutego od godz. 9.00.
 6. W sobotę zapraszamy na godz. 19.00 do kaplicy na wieczór uwielbienia.
 7. Matka Boża w znaku Jasnogórskiej Ikony nawiedza obecnie parafie dwóch ostatnich dekanatów. Już dziś serdecznie zapraszamy do katedry gnieźnieńskiej na wydarzenia związane z zakończeniem nawiedzenia. W sobotni wieczór, 18 lutego o godz. 20.00, będzie miała miejsce modlitwa dziękczynienia ze śpiewem i muzyką, prowadzona przez o. Pawła Subika, kustosza Obrazu i muzyków – twórców płyty „Szata”. Następnie o godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski z rozważaniem apelowym abpa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski i Mszę św. w intencji nowych powołań o godz. 22.00. Z soboty na niedzielę będzie trwało nocne czuwanie modlitewne przy Ikonie Jasnogórskiej. Centralnym punktem zakończenia peregrynacji będzie Msza św. sprawowana w Bazylice Prymasowskiej w Gnieźnie w niedzielę 19 lutego o godz. 15.00, której będzie przewodniczyć i homilię wygłosi abp Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki. Po Eucharystii pożegnamy Obraz Matki Bożej. Z kolei w niedziele 5 marca podziękujemy za czas peregrynacji udając się na pielgrzymkę dziękczynną na Jasną Górę, na którą jeszcze raz serdecznie zapraszamy.
 8. PZC w dalszym ciągu realizuje Program Operacyjny Pomocy Żywnościowej dla najbardziej potrzebujących. Jednym z warunków uzyskania pomocy żywnościowej jest próg dochodowy. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenia się do 20 lutego po skierowanie do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej albo Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej . Uchodźców z Ukrainy prosimy, aby również dopełnili tychże formalności. Dary będą wydawane w terminie późniejszym, po załatwieniu wszelkich formalności. O terminie wydawania darów poinformujemy w parafii, MOPS-ie i GOPS-ie.                     
 9. W terminie od 9 do 14 lipca organizujemy pielgrzymko-wycieczkę do Krakowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Mętków, Trzebinia, Wieliczki, Orlego gniazda: Ojców oraz do Częstochowy i Góry Św. Anny. Całkowity koszt – 1750 złotych. Program można otrzymać w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 10. Na koniec  pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji nas tutaj zgromadzonych, małżeństw i rodzin, naszych bliskich o pokój na świecie i dobre przeżycie czasu ferii zimowych dla dzieci i młodzieży  – „Pod Twoja obronę (..).
 11. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana Śp. Tomasz Strzelecki. Tego  zmarłego i wszystkich zmarłych z naszej parafii, polećmy Bożemu Miłosierdziu – „Wieczny odpoczynek (…)”.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.