V Niedziela zwykła

 1. W czwartek zakończyliśmy Msze święte kolędowe. Jeszcze raz wszystkim Parafianom bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie i życzymy obfitych łask Bożych, błogosławieństwa Bożego na kolejne dni Nowego Roku i opieki naszej Patronki NMP.
  Bardzo dziękujemy za złożone ofiary kolędowe. Zebraliśmy 42 940 złotych.
  Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem jednej rodziny, która przeznaczyła na malowanie kościoła 5 000 złotych.
 2. Bardzo dziękujemy też za dzisiejszą składkę remontowo budowlaną, którą przeznaczymy na opłatę ogrzewania i na malowanie kościoła.
 3. Dzisiaj przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wystawienie będzie o godz.7.30 a zakończenie o 18.00. Zapraszamy.
 4. Dzisiaj też w czasie Mszy św. o godz. 12.30 rozpoczniemy oficjalnie IX obchody Międzynarodowego Tygodnia Małżeństw. W czasie Mszy św. będziemy się modlić za małżeństwa z całego powiatu. Obecni na Mszy św. małżonkowie będą mogli uroczyście odnowić przysięgę małżeńską.
 5. Z przyczyn niezależnych od nas, w skutek choroby jednego z artystów, koncert Starego Dobrego Małżeństwa, który miał odbyć się 4 lutego został  przeniesiony na 15 maja o godz. 19.00. Osoby, które posiadały już bilet prosimy o informacje czy podtrzymują one chęć wzięcia udziału w koncercie w nowym terminie.
 6. Spotkanie dla rodziców i młodzieży z I klas szkół średnich, która w tym roku przyjmuje sakrament bierzmowania odbędzie sie w czwartek po wieczornej Mszy św..
 7. 9 lutego w piątek, o 18.15, zapraszamy do salki na spotkanie do Szkoły Słowa Bożego. Tematem spotkanie będzie : „Interpretacja Biblii w Kościele. Abraham Ojcem wiary i wierzących. Rdz 12-15; Ga 3; Rz 4. Spotkanie poprowadzi Rektor naszego seminarium ksiądz dr Tomasz Krzysztofiak.
 8. 11 lutego w niedzielę, we wspomnienie Matki Bożej  z Lourdes przypada  Światowy Dzień Chorych.
  W związku z tym, zapraszamy wszystkich Chorych  i Starszych na Mszę św. w sobotę o godz. 10.00. W czasie Mszy św. udzielimy sakramentu chorych. Po Mszy św. zapraszamy na poczęstunek do salki.
  Prosimy osoby najbliższe z rodziny i sąsiadów o przywiezienie tych osób, które o własnych siłach nie będą mogły dotrzeć do kościoła.
 9. Bracia z Drogi Neokatechumenalnej, serdecznie zapraszają na cykl katechez dla młodzieży i dorosłych, które odbywać się będą w naszej parafii, od poniedziałku 5 lutego (w każdy poniedziałek i czwartek) o godzinie 18:15, po Mszy świętej, w kaplicy.
  Chrystus pragnie dotknąć się serca każdego z Was. On jedyny zna jego głębię, cierpienie i samotność. Dokładne dane są na plakacie.
 10. Adoracja Najświętszego Sakramentu ze śpiewem i czasem na osobistą modlitwę i refleksje w sobotę o 19.00 w kaplicy.
 11. Ponawiamy prośbę, aby osoby które chcą włączyć się we wspólnotę Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym oddali kwestionariusze do niedzieli 18 lutego. Siostrę Annę Czajkowską, która coś więcej powie nam o tej pięknej inicjatywie modlitwy za zmarłych będziemy gościć  w kwietniu.  
 12. Przypominamy,  że zbliża się czas rozliczeń podatkowych, dlatego prosimy o przekazanie 1,5 % z podatku na Parafialny Zespół Caritas, działający przy naszej parafii.
 13. Na stoliku pod chórem są wyłożone kartki z numerem KRS z dopiskiem PZC w parafii Nawiedzenia NMP w 13. Przypominamy też, że  PZC dalej kontynuuje Program Operacyjny „Pomoc Żywnościowa dla najbardziej potrzebujących”. Aby uczestniczyć w programie niezbędne jest skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej. W terminie od 1 do 10 lutego prosimy zgłosić się do ośrodka.
 14. Osoby, które zgłosiły się na wycieczko-pielgrzymkę do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, prosimy o wpłacenie kolejnej raty w wysokości przynajmniej 500 złotych.
 15. Na koniec pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji tych wszystkich, których nosimy w naszych sercach, za chorych, cierpiących, umierających, smutnych oraz wszystkie osoby samotne, – ,,Pod Twoją Obronę”.
 16. W minionym tygodniu odeszły do Pana Śp. Regina Kaczorowska i Janina Sawińska. Polećmy Bożemu Miłosierdziu nasze zmarłe Parafianki, jak również wszystkich zmarłych z naszych rodzin i parafii  –,,Wieczny  odpoczynek’’.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.