VI Niedziela Wielkanocna

 1. Dnia 28 maja, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w czasie Mszy św. o godz. 10.00, diakon Adam Wawrzyniak, pochodzący z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Orzechowie, który odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii, otrzyma święcenia kapłańskie z rąk Księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski. 29. maja o godz. 12.00 w swoim kościele parafialnym w Orzechowie, Ksiądz Adam odprawi Mszę św. Prymicyjną, na którą jesteśmy też zaproszeni. W związku z tym w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.  Bardzo prosimy o tej zmianie poinformowanie swoich najbliższych.
 2. 31. maja o godz. 17.30, we wspomnienie Nawiedzenia NMP, przypada Odpust ku czci naszej Patronki. Mszę św. odpustową odprawi i Słowo Boże wygłosi Ksiądz Adam Wawrzyniak Po Mszy św. Ksiądz Neoprezbiter udzieli uroczystego błogosławieństwa prymicyjnego.
  W związku z tym jakże ważnym wydarzeniem prosimy o modlitwę w intencji Ks. Adama i Tych, którzy wraz z Nim otrzymają święcenia i rozpoczną wspaniałą przygodę z Panem Jezusem.
 3. Na Odpust Parafialny prosimy dziewczynki o sypanie kwiatów w czasie procesji z Najświętszym Sakramentem, wokół kościoła.
 4. Zbiórka dla ministrantów i lektorów w poniedziałek 30. maja po wieczornej Mszy św.
 5. W czwartek przypada Dzień Matki. Tego dnia zapraszamy wszystkie Mamy na Mszę i nabożeństwo w Ich intencji.
 6. Na nabożeństwo majowe zapraszamy od poniedziałku do soboty, po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 15.30.
 7. 7  Apel Jasnogórski i różaniec w intencji pokoju na świecie w środę o 21.00.
 8. W sobotę 28 maja na godz. 20.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia, która odbędzie się w kaplicy.
 9. Za tydzień w niedzielę, po każdej Mszy św., Panie z PZC będą sprzedawały dekorację, które przyozdobią i upiększą naszą parafię na Nawiedzenie Kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.
 10. W czwartek 26 maja w godz. od 9.00 do 14.00 w Zespole Szkół w Ratajach odbędzie się honorowe oddawanie krwi. Wszystkie osoby pełnoletnie serdecznie zapraszamy.
 11. Osoby, które zgłosiły się na wycieczko-pielgrzymkę w Góry Sowie i Stołowe, prosimy o zgłoszenie się do 28 maja i uiszczenie kosztów zaplanowanej wycieczki. Koszt w zależności od ilości osób od 1500 do 1650 złotych.
 12. Na koniec pomódlmy się do naszej Matki i naszych Patronów w intencji chorych, solenizantów, dobrodziejów, uchodźców, o pokój, o dobre przygotowanie i świętość dla diakonów, którzy przygotowują się do przyjęcia święceń kapłańskich i o dobre i owocne przygotowanie do nawiedzenia obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej – „Pod Twoją obronę (…).
 13. W minionym tygodniu odszedł do Pana Śp. Kazimierz Migdalczyk. Polećmy Go i   naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu – ” Wieczny odpoczynek (…).
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.